přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraXotic Effects: AC/RC-OZ (Oz Noy Limited Edition) - kombinace zkreslení efektů Xotic Effects AC Booster a RC Booster v jednom pedálu

27.2.2018 | Autor: Jan Sládek | sekce: pro muzikanty - testy

Xotic Effects AC/RC-OZ - kombinace zkreslení efektů Xotic Effects AC Booster a RC Booster v jednom pedálu


Kdo se orientuje ve vodách fusion/funk/twisted blues kytary, ví, že Oz Noy je jen jeden. Takže very limited edition. Nicméně, V Xotic Effect vyrobili 1500 krabiček, které nesou jeho jméno. A dlužno říci, že za své peníze dostanete velmi verzatilní efekt ušlechtilé myšlenky a zvuku. Celkem sedí k podpisu Oze Noye (v moc hezkém balení dostanete i jeho fialové trsátko).

Xotic Effects a jejich efekty boost/overdrive řady RC a AC jsou prostě pojem. Koneckonců, letos jsem pro Muzikus testoval jinou limitovanou edici - Scott Henderson. I když by se ze zaměření mohlo zdát, že jde o efekty pro exotickou fusion hudbu, není tomu tak. AC a RC se vejdou stejně hezky do blues, jazzu, popu a rocku. Jediné, co nečekejte, je motorová pila, na to jsou jiné nástroje.
Filosofií je tento efekt velmi jednoduchý a nabízí tři možnosti: První je RC (modré světlo), druhou je AC (červené) a třetí je RC do AC (modří už vědí). Vcelku jednoduše tak pokryjete škálu od jemného nakopnutí aparátu přes crunch po lead. Potud jednoduché.
Co je ale složitější a moc pěkné, je interaktivita efektu. Jednak vzhledem ke kytarám - tam respektuje charakter nástroje (spíše mi to sedělo se singly než s humbuckery, ale to je věc vkusu). A potom je parádní interakce s aparáty. Testoval jsem na patnáctiwattovém aparátu třídy A (celkem hot) a 48W hi-gainu (headroom). V prvním případě se zkreslení pěkně propojilo s charakterem aparátu, v druhém případě zase efekt působil sám o sobě hezky, aparát (čistý kanál) jen mírně zesílil a dodal mu charakter. Záleží, co zrovna preferujete.
Ovládání obou půlek je stejné: Gain, Volume, basy (Bass) a výšky (Treble). Ale pozor, gain staging je u obou půlek rozdílný a ekvalizace je sice jemná, ale v celkovém charakteru zvuku dost hraje roli. Nejvíc ale hraje roli vaše vlastní dynamika a styl, kteréžto vklady efekt pěkně podává dál. Asi tušíte - nic nezahuhlá a je dost přísný. Tu přísnost neztrácí ani při vyšším zkreslení, aktivovaném zapnutím obou polovin efektu.
Když srovnám s tím, na co jsem delší dobu hrál (Zendrive, Bogner Ecstasy Blue), je to ve své cenové kategorii zcela v pořádku. Pokud chcete opravdu transparentní clean boost nebo větší zkreslení, hledejte jinde. Pokud chcete dynamický zvuk s charakterem lehkého zkreslení, se kterým se budete chvilku sžívat a ladit jej, je to dobrá koupě, troufnu si (přes svůj mírný GAS) říci, že na celý život. I když nejsme všichni Oz Noy, každý jsme velmi limitovaná edice a tenhle efekt dá zazářit právě vašim jedinečnostem.

Info
Xotic Effects AC/RC-OZ představuje kombinaci zkreslení efektů Xotic Effects AC Booster a RC Booster v jednom pedálu. Cena je 9220 Kč.

Plus
barva tónu
mnoho dobrých možností
dobře reaguje na zbytek vašeho zvukového řetězce

Mínus
Barva krabičky, pokud jako já nejste fandové fialové.
Jinak nic, ani ta cena, ta odpovídá.

Technická specifikace
vstupní impedance 1 MΩ
výstupní impedance 1 kΩ
napájení 9 nebo 18 V (baterie nebo adaptér)
spotřeba 4 mA (9 V), 6 mA (18 V)
rozměry 120 x 94 x 51 mm
hmotnost 401 g


Dost nové pro mne bylo setkání s aparáty třídy A, hlavně malých výkonů. Jedna z věcí, na kterou jsem si musel zvyknout, byla ta, že pomyslná čára mezi efekty a zesílením tu moc není. Efekty, zvláště dynamické a zkreslení, se propojují s celým zbytkem aparátu. To je jiná filosofie než mít zesilovač především „jen“ jako zesilovač. Mám rád oba světy, ale tenhle efekt mi moc sedí právě s tím sléváním zvuku aparátu a efektu.

Web
xotic.us/effects/acrcoz

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Xotic-Effects-ACRCOZ-kombinace-zkresleni-efektu-Xotic-Effects-AC-Booster-a-RC-Booster-v-jednom-pedalu~27~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.