přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukWestone UM Pro 30 a AM Pro 30 - sluchátka in-ear střední třídy

11.02. | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

Westone UM Pro 30 a AM Pro 30 - sluchátka in-ear střední třídy


Westone UM Pro 30 a AM Pro 30 - sluchátka in-ear střední třídy


Dávno, pradávno jsem bádal, jak sakryš může kapela běhat po pódiu, a přitom se dobře slyšet. Bylo jasné, že je v tom nějaká kulišárna. Všichni víme, že na pódiu stačí úkrok stranou a poslech se radikálně mění. Potom mi kdosi osvícenější řekl, že „museli mít ynýry“. A bylo vymalováno.

Okénko úvodní
Sluchátka in-ear jsem od té doby bral jako něco, na co dosáhnou jenom ty největší megahvězdy. Jenže stejně jako se mění průměrný věk nosorožců, tak se mění i dostupnost této, dříve tak nedostupné, záležitosti.
Předmětem testu jsou bratrská sluchátka Westone UM Pro 30 a Westone AM Pro 30. Dále jsme měli k dispozici sluchátkové předzesilovače Behringer Powerplay P1 a Fischer Amps In Ear Stick. Primárně nás budou zajímat sluchátka, ale nezapomeneme ani na předzesilovače. Protože jsou si oba páry hodně podobné, další postřehy se týkají obou modelů, pokud nebude řečeno jinak.

Okénko vybalovací
Celé balení působí luxusně, dýchne na nás pocit, že držíme něco výjimečného. Obsahem jsou sluchátka a bytelná plastová krabička s ušními nástavci, která slouží jako ochranné pouzdro.
Tělíčka sluchátek jsou o maličko macatější než klasické špunty, ale nejedná se o modely, jenž vyplní celé boltce. Konstrukce tělíček působí bytelně, pevný plast je částečně průhledný, takže vidíme vnitřní elektronická střívka. Na vnitřní straně jsou vytlačená písmena R, resp. L, pro určení levého a pravého kanálu. Bohužel jsou špatně čitelná i za dobrého světla, natož v temnějším prostředí. Praktičtější by bylo třeba barevné odlišení. Časem se naučíme sluchátka odlišit podle tvaru, do té doby nezbývá než menší laborování před každým nasazením. Přívodní kablík je kompaktní kombinací drátku a černého provázku pro zpevnění. Působí dost odolně, nemá tendenci se zamotávat, délka je dostatečných 130 cm. Lze jej měnit, což je sympatické zjištění.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Westone-UM-Pro-30-a-AM-Pro-30-sluchatka-inear-stredni-tridy~11~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.