muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukWestone UM PRO 50 - in-ear sluchátka

27.11.2018 | Autor: Bohuslav Bob Zika | sekce: pro muzikanty - testy

Westone UM PRO 50 - in-ear sluchátka


Americká firma Westone z Colorada již nějaký ten pátek (od roku 1985) vyrábí pecky do uší. Vše to začalo sluchátky pro „walkman“. Později se dostala na scénu i odposlechová sluchátka. My si dnes představíme novinku z řady UM PRO model s označením 50 (nejvyšší model). Řada UM PRO přináší mnohé technologie zakázkové řady ES. Jedná se o inovovaný třípásmový model s pěti měniči (2x výškový, 2x středový a 1x basový). Speciálně rozmístěné měniče řídí třípásmový crossover. Ten přispívá k čistotě zvuku, který se vyznačuje svým reálným projevem a dokonalým přenosem v celém svém frekvenčním rozsahu. Odezva pravé a levé strany je vyrovnaná (± 3 dB). Sluchátka jsou nízkoprofilová a mají malou hmotnost. K perfektnímu usazení v uchu slouží pěnový a silikonový nástavec. V balení najdete různé velikosti (od každého pět), takže si můžete zvolit ty, které vám nejvíce budou vyhovovat. Tyto in-eary mají odnímatelný kabel EPIC. Ten je z čisté mědi a má dle výrobce vysokou mechanickou odolnost, kterou zajišťují integrovaná aramidová vlákna. Spletení kabelu zabraňuje nežádoucímu zamotávání. Díky připojovacímu konektoru MMCX je výměna kabelu velmi rychlá. Tento konektor také zajistí vysokou pevnost a spolehlivost připojení. Připojení sluchátek je možné pomocí lomeného stereo konektoru o průměru 3,5 mm. Délka kabelu je 130 cm, což je plně dostačující.
Pecky jsem používal asi tři týdny a musím říct, že jsem byl maximálně spokojený. Zvuk byl přirozený a vyvážený. Doporučuji všem dodržování stanovených hlasitostních limitů. Pokud budete hrát například hodinový koncert, maximální úroveň by měla být 100 dB. U dvouhodinového vystoupení 95 dB. Pro čtyřhodinové vystoupení na tancovačkách je doporučeno nastavení maximálně 90 dB. I přesto, že je ke sluchátkům dodávána slušivá oranžová krabička, nosil jsem je v kapse batohu jen tak na volno smotaná. Za celou dobu neustálého smotávání a rozmotávání se nevyskytl žádný problém se zamotáním, ani s porušením sluchátek nebo samotného kabelu.
Pokud tedy budete chtít in-eary, co něco vydrží a mají dobrý zvuk, můžete v klidu sáhnou právě po Westone UM PRO 50. Za 13 990 Kč mohou být vaše.

Technická specifikace
frekvenční rozsah 20 Hz – 20 kHz
impedance 45 Ω
citlivost 115 dB
hmotnost 12,7 g

Web
https://www.westone.com/store/music/index.php/um-pro-50-earphones-3385 series/um-pro-50-earphones-3385

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Westone-UM-PRO-50-inear-sluchatka~27~listopad~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.