přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukWarwick Rocktuner CT 20 - klipsová ladička

6.1.2016 | Autor: Martin Filip | sekce: pro muzikanty - testy

Warwick Rocktuner CT 20 - klipsová ladička

Kam jsem ji jenom položil? Už dnes odpoledne jsem zažíval nepříjemnou obavu, že si budu muset před kolegy z Muzikusu sypat popel na hlavu, protože jsem ztratil věc, kterou mi dali na test. To byla přitom ještě v krabičce. Našel jsem ji. Jenže teď, když jsem se dal konečně do psaní, je to tady znovu. Ladička Rocktuner CT20 od Warwicku je totiž tak malá, že stačí jen trochu chaotická nátura a neštěstí je na světě (zatímco ladička jinde). Našla se!

Kdo začal s klipsovými mini ladičkami? Pro mne jsou to Planet Waves, jejichž výrobek jsem testoval loni v březnovém Muzikusu. Ale možná se pletu v tom, kdo dřív... Rocktuner CT20 je asi o malinko větší než ta od Platnet Waves, ale spíš můžeme říci robustnější v pozitivním slova smyslu - je to přece ROCKtuner. Mohutnější je i klips řešený systémem prádelního kolíčku, Planet Wawes k uchycení přistoupili trochu jinak. Dá se říci, že Rocktuner si připnete rychleji. Dost porovnávání, opravdu bych nedovedl říci, která ladička je lepší, a ani jsem to neměl v záměru.

Šikovná warwickovská CT 20 má pouhá dvě tlačítka. Jedním ji zapnete/vypnete, druhé slouží ke kalibraci. Od standardního komorního A (440 Hz) máte možnost se odchýlit o deset hertzů nahoru i dolů, stačí jen opakovaně mačkat tlačítko.

Mincí nebo čímkoliv podobným se dostanete k výměně baterie, tou je běžná CR2032. Snímač vibrací je zevnitř klipsu na spodní části ladičky.
Na tom, zda maličký tuner funguje, není co testovat. Zkrátka funguje, věřím, že na jakémkoliv nástroji, který jen trochu vibruje. Odzkoušel jsem na base a na kytaře. Ladička reaguje na tóny bezproblémově. Displej odpovídá, i když ladičku připnete třeba na páku vibrata, což je samozřejmě dost pitomé umístění.

K tónu vás navádí škála jedenácti bodů: rozladěný tón se na displeji výškového formátu zobrazuje červeným písmenem s případnými křížky či béčky. Pokud je struna podladěná, má zobrazené - řekněme A - pod sebou čárky (v počtu od jedné až do pěti). Při nadladěděné struně čárky zobrazují nad písmenem (opět v počtu od jedné až do pěti). Pohyb ukazatelů na displeji je plynulý a přirozený. Když jste „in tune“, rozsvítí se zmíněné A zeleně, čárky zmizí. Ladičku pořídíte za 228 Kč. Tak hrajem’!
TECHNICKÁ SPECIFIKACE:
  
Typ klipsová, chromatická
Rozsah ladění A0 (27,5 Hz)–C8 (4186 Hz)
Rozsah kalibrace 430–450 Hz
Napájení 1x CR2032
Rozměry 45 x 48 x 34 mm


www:
www.warwick.de

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Warwick-Rocktuner-CT-20-klipsova-ladicka~06~leden~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.