muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraWarwick Rockcare StringJet 64 - snadná údržba kytarových strun

5.11.2018 | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

Warwick Rockcare StringJet 64 - snadná údržba kytarových strunDovolil bych si věřit, že ohledně čištění strun proběhla osvěta už před lety. Jsme si už určitě vědomi toho, že je to důležité, ekonomické, hráčsky i zvukově příjemné. Po stránce bohatosti sortimentu máme dnes možnosti stejné jako třeba v USA. Nabídku pomůcek pro údržbu strun dále rozšiřuje Warwick a bombardovat nás bude novou divizí RockCare, která se věnuje právě péči a ošetření našich nástrojů.
Výrobkem String Jet 64 pohodlně ošetříme struny na většině šestistrunných kytar a nebudeme brát v potaz, jestli akustických nebo elektrických, a čtyřstrunných baskytar. Limitováni jsme pouze šířkou rozteče krajních strun do 57 mm. Jedná se o rozevíratelný plastový odlitek, ve kterém jsou proti sobě dva obdélníkové polštářky z velmi měkkého mikrovlákna. Rozevřeme, vložíme pod struny, zacvakneme zámky a tažením za vrchní část po strunách je očistíme po celé jejich délce, ze všech stran, velmi rychle a jednoduše. Je možné použít na polštářky jakýkoli tekutý přípravek na péči o struny, který má pak StringJet rozprostřít velmi rovnoměrně.

Warwick Rockcare StringJet 64 - snadná údržba kytarových strun


Nejedná se o jednorázový výrobek. String Jet můžeme používat opakovaně, prostě dokud polštářky dočista nezničíme. A pak? Součástí balení jsou ještě další čtyři polštářky, které můžeme v případě potřeby vyměnit.
Může to vám to na první pohled připadat trochu jako zbytečnost. Zprvu i mně, přiznávám. Po měsících používání musím konstatovat, že je to výrobek šikovný. Pokud čistím struny hadříkem, z obou stran, každou zvlášť, zabere mi to určitě více než šestkrát více času. Při používání například čistidla ve spreji se se StringJetem také dostane jen na struny a není všude po hmatníku nebo na krku, nebo jinde, kde ho prostě mít nechceme.
Asi bych měl asi výhradu k plastové části, kde se Jet nejvíce ohýbá při otevírání a zavírání, a tipoval bych, že zrovna tady časem nevydrží. Ale ani každodenním používání po více než dva měsíce se mi ale nepodařilo String Jet zničit. A to jsem ho, věřte, kvůli solidnosti testu nešetřil a ohýbal a kroutil schválně sem a tam.
RockCare String Jet 64 tedy podle mě není šlápnutím vedle, ani zbytečností, která zaplní místo v kapse gigbagu. Je to malá, laciná, šikovná věc, bez které se sice třeba obejdeme, ale koupíme-li si jí, budeme ji používat, oblíbíme si ji. Pomůže nám a ušetří čas, který můžeme věnovat příjemnějším věcem, než je rozmotávání nití zamotaných do strun při použití klasické utěrky.
Rockcare StringJet 64 pořídíte za 221 Kč.

Web
https://shop.warwick.de/en/Accessories/Care+Products/Guitar+and+Basses/RockCare+StringJet+64+-+String+Cleaner+for+6-String+Guitar+and+4-String+Bass

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Warwick-Rockcare-StringJet-64-snadna-udrzba-kytarovych-strun~05~listopad~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.