muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraWarwick RockBass Infinity 5-string - baskytara značky RockBass

18.8.2019 | Autor: Miloš Rábl | sekce: pro muzikanty - testy
Před nedávnem jsem měl možnost testovat výborný nástroj Warwick RockBass Streamer Standard 5-string v barvě ocean blue transparent satin. Tento nástroj řady RockBass z čínské dílny mne velmi překvapil kvalitou ve všech směrech. Proto jsem uvítal další test nástroje z této dílny, a to Warwick RockBass Infinity, 5-string, Nirvana black transparent high polish.

Warwick RockBass Infinity 5-string - baskytara značky RockBass


Cenově se tento nástroj pohybuje výše než již zmiňovaný model. Tedy okolo dvaceti pěti tisíc. Jsem zvědav, jak to dopadne tentokrát. V minulém testu jsem uváděl, že nejsem uživatelem této značky, ale čím dál víc si pohrávám s myšlenkou, zdali by nestálo za zvážení rozšířit stáj svých nástrojů. Již zmiňovaný model jsem využil na natočení tří songů na dvě různá alba. Historií výrobce jsem se zabýval v minulém testu, a tak snad jen odkaz: http://www.warwick.de/en/Warwick---Company--History--History.html#current_site_id.
Warwick RockBass Infinity, 5-string v barvě Nirvana black transparent high polish je pětistrunná baskytara s aktivní elektronikou a pasivními snímači MEC. Nástroj řady RockBass - made in China -, což v žádném případě neznamená nižší kvalitu, jak jsem se přesvědčil již v minulém testu.

Nástroj konečně dorazil
Basa dorazila klasicky v krabici, měkkém, látkovém pouzdru, a ještě v sáčku z jemné textilie. K příslušenství patří, jak je u této značky zvykem, servisní balíček, který obsahuje klíče na seřizování krku i mechaniky, protikusy bezpečnostních zámků na popruh (protikus je standardně namontován na nástroji). Také je přiložena devítivoltová baterie pro napájení elektroniky. Na visačce je uvedeno datum výroby nástroje a jméno a podpis kontrolního pracovníka.

Tento test jsem z nedočkavosti začal psát ještě před doručením nástroje, a to samostudiem informací pomocí webu, a to proto, že jsem se moc na Warwick těšil. Minulý test této značky mne hodně namlsal. Každý další test mi přispívá k přesvědčení, že dnes se kvalita stává téměř samozřejmostí. Je opravdu velice důležité si na věci sáhnout a ocenit preciznost výrobce. Většina produktů má dnes už srovnatelnou úroveň a je výjimkou, když se opravdu něco nepovede, a to se pak jedná o smůlu pro výrobce. Výroba nástrojů, jako je například i tento, pro mne představuje i umělecké dílo, a estetické zpracování a použité druhy dřeva jsou jen další vizitkou výrobce.

Materiály a řemeslné zpracování.
Tělo je vyrobeno z červené olše (Alnus rubra) pocházející ze západního pobřeží Severní Ameriky. Tělo je dýhované žíhaným javorem. Vše perfektně opracované v tmavém, téměř černém laku (s lehkým nádechem fialové, která se projeví při denním světle) a tu a tam prosvítá kresba dřeva.
Lak je Nirvana black transparent high polish. Tvar těla je krásně přizpůsoben tělu hudebníka a dá se říci, že při hře jste „jedno tělo“. Tvarově tělo vychází z klasického modelu Infiniti. Krk je šroubovaný (čtyři šrouby), třídílný laminovaný javorový s pruhy z ekangy a hmatníkem z wenge (34”, long scale). Krk je osazen 24 extra vysokými niklovými stříbřenými pražci. Dvě oktávy dávají první plus. Orientační značky jsou standardně na hmatníku z pohledu hráče a nejsou největší. Takže malé mínus, protože u tohoto nástroje bude nalezení jakéhokoli dalšího mínusu velmi těžké.

Warwick RockBass Infinity 5-string - baskytara značky RockBass


Elektronika
Elektronika používá aktivní dvoupásmové korekce. O zdroj zvuku se starají snímače MEC J typu Music Man, třícestný přepínač pro cívky rovněž jako u Musicv Manu (sériově / paralelně / jedna cívka). Další v řetězci jsou ovládací prvky Volume, Balance, Treble, Bass. Zdířka pro připojení kabelu je na spodní hraně nástroje.

Mechanika
Mechanika je zde standardní Warwick v chromované úpravě. Mechaniky ladění strun jsou klasicky u této značky uloženy šikmo. Ukotvení strun je v u těchto nástrojů formou zaháknutí, a tak není nutné žádné provlékání - tento patent umožní provést výměnu strun velmi rychle. Asi plus za nápad. Kobylka je jednoduchá, praktická a robustní.

Závěrem celkový dojem z nástroje
Zvuk nástroje je klasický pro tuto značku. Pevný, vyrovnaný a konkrétní ton. Hraní je díky dobře zkonstruovanému krku opravdu komfortní a pohodlné. Tento kus byl opět dobře seřízen a má měkký dohmat a já jej mohu směle doporučit. Jenom mě mrzí, že tentokrát nebude jeho zvukový otisk na žádném CD.

Info
Warwick RockBass Infinity 5-string, Nirvana black transparent high polish je další baskytara značky RockBass vyrobená v Číně, s aktivní elektronikou a dvouoktávovým krkem. Cena je 27 412 Kč.

Plus
dvě oktávy
výborný systém uchycení strun pod kobylkou
osazení nástroje zámky popruhu již při výrobě

Mínus
Malé orientační značky pouze na hřbetu krku.
Tentokrát by oktávy snesly lehké doladění, ale také je možné, že k rozladění došlo dlouhým převozem ke mně (několikrát málem doručeno, ale povedlo se až téměř po týdnu).

Technická specifikace
Tělo červená olše (Alnus rubra) – pochází z pobřeží západní Severní Ameriky a je dýhované žíhaným javorem
Krk šroubovaný, třídílný laminovaný javorový krk s pruhy z ekanga a hmatníkem z wenge (34” long scale). Krk je osazen 24 extra vysokými pražci.
Elektronika aktivní dvoupásmové korekce, snímače MEC J, 3polohový přepínač
Ovládací prvky Volume, Balance, Treble a Bass
Hardware Warwick, chromovaný
Bezpečnostní zámky ano, Warwick.
Lak Nirvana black transparent high polish
Hmotnost 3,8 kg

https://shop.warwick.de

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Warwick-RockBass-Infinity-5string-baskytara-znacky-RockBass~18~srpen~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.