přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukWarwick LWA 500 s boxy WCA 112 LW, WCA 115 LW - zesilovač ultralehké koncepce

4.10.2016 | Autor: Zdeněk Wimpy Tichota | sekce: pro muzikanty - testy

Warwick LWA 500 s boxy WCA 112 LW, WCA 115 LW - zesilovač ultralehké koncepce


V tomto testu si představíme ultralehký minizesilovač LWA 500 s lehkými boxy WCA LW od firmy Warwick. Firma si tím vložila další svá želízka do ohně.

Osobně mne příjemně překvapil jak dvoukanálový zesilovač LWA 1000, tak i menší komba v nižší cenové kategorii. Je evidentní, že Warwick chce oslovovat hráče i na poli basových aparatur. Po úspěšném a vymazleném modelu LWA 1000 firma nabízí jednokanálovou variantu s polovičním výkonem 500 W. Boxy řady WCA působí robustně, přesvědčí designem, ale i vyváženým, kulatějším a pevným zvukem.

Warwick WCA 112 LW


Popis

Zesilovač je velmi malý a velmi lehký, nepochybně poslouží jako plnohodnotný zesilovač, ale třeba i jako záložní zesík, který schováte v podstatě kamkoliv. Na předním panelu naleznete osvědčené ovládací prvky. Pojďme na to, jak jinak, než zleva: Za jackovým vstupem nalezneme potenciometr Gain doplněný LED diodou pro indikaci přebuzení vstupu. Následuje páčkový přepínač pro funkci Mute a sekce ekvalizéru v prověřeném uspořádání, tedy basy, nižší středy, vyšší středy a výšky.

Další potenciometr je určený pro nastavení úrovně komprese a je doplněn páčkovým přepínačem In/Out pro jeho aktivaci. Nutno dodat, že tento efekt, ač v jednoknoflíkové variantě, ve Warwicku udělat umějí. Následuje centrální hlasitost opět doplněná světelnou kontrolkou. Přední panel uzavírají vstup pro aux a výstup pro sluchátka. Na zadním panelu nalezneme zbývající očekávané výstupy a vstupy. Vedle síťového spínače a zástrčky nalezneme ventilátor, volitelný výstup pro linku nebo ladičku, efektovou smyčku s regulací úrovně s neefektovaným signálem, linkový výstup XLR doplněný možností odzemnění a volbu signálu před nebo za předzesilovačem. Poslední je výstup pro reproduktor v sympatickém provedení combo speakon/jack. Při daných rozměrech jde o výbavu, řekněme nadstandardní. Hlava tedy nabízí variabilnější možnost využití efektové smyčky, užitečný kompresor, ale i například možnost cvičení se základem z externího zdroje do sluchátek (co by za to dali moji sousedé).

Zvuk

LWA 500 je zvukově transparentní, nepřidává svůj charakter, jinými slovy nedobarvuje. Rozhodně se bude líbit těm hráčům, kteří mají rádi zesilovače označované jako hi-fi. Je to tedy jen ve vašich prstech a na vašem nástroji, co z aparátu poleze. Osobně mi tento zesilovač zvukově velmi připomíná většího bratra LWA 1000. Jde dle mého o totožně naladěné korekce, které mají jemný, ale velmi účinný průběh. Zvuk je pevný, ušlechtilý, výkon je oproti tisíciwattové verzi logicky nižší, ale pro většinu hráčů dostačující. Osobně bych od pětistovky očekával více energie.

Warwick WCA 115 LW


Boxy

Na test jsem k tomuto zesilovači dostal dva boxy řady WCA LW s příjemnou hmotností okolo 20 kg. Rozměrově působí robustněji oproti současné jedoreprákové nabídce konkurence. Jsem rád, že jsem měl možnost porovnat dvě různé varianty. Osobně jsem uživatel dvou dvanáctipalcových boxů, nebo jednoho patnáctipalcového boxu. Sestava 12” + 15” je určitě další praktickou variantou, která stojí za zvážení. Máte na výběr vzít samostatně patnáctku nebo dvanáctku, přičemž samostatná patnáctka samozřejmě uhraje víc. Kombinace těchto boxů s různým průměrem membrán nabídne získáním vlastností obou světů, mám na mysli šťavnatost a průraznost dvanáctky oproti měkčímu a plnějšímu zvuku patnáctky. Boxy mají příjemný kultivovaný, kulatější charakter. Překvapilo mne trochu neněmecké zakončení potahu na zadní straně boxu pomocí sponkovačky. Nutno dodat, že to takto evidentně lépe drží, a hlavně to „nehraje“. Boxy jsou jinak pěkně zpracované, vývod bassreflexu je vpředu, nechybí horna s plynulou regulací úrovně. Warwick nabízí dvě varianty těchto boxů, levnější jsou osazené reproduktory Warwick (testované boxy), oproti tomu dražší verze má namontovaná výkonnější repra od firmy Celestion.

Warwick LWA 500 s boxy WCA 112 LW, WCA 115 LW - zesilovač ultralehké koncepce


Zesilovač Warwick LWA 500 bych doporučil hráčům, kteří hledají „rovný“ a transparentní zvuk. Sestava boxů je další zajímavou možností při volbě variabilního aparátu. Pokud uvažujete o boxech s jemnějším zvukem za zajímavou cenu, určitě zkuste řadu reproduktorů WCA od Warwick.

Info:
Warwick LWA 500 je zesilovač ultralehké koncepce s nadstandardní výbavou. Boxy řady WCA jsou kompaktní lehké reproduktory. Na našem trhu se prodávají za následující ceny: LWA 500 - 18 114 Kč, WCA 112 LW - 11 526 Kč, WCA 115 LW - 11 526 Kč.

Plus:
cena
výbava
zpracování
kultivovaný a vyvážený zvuk

Mínus:
zakončení potahu boxů na jejich zadní straně


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Warwick LWA 500

Výkon 500 W/4 Ω, 250 W/8 Ω
Rozměry 222 x 44 x 210 mm
Hmotnost 1,3 kg
Elektronky ne
Kompresor ano
Efektová smyčka ano
Vstup AUX ano
Výstup sluchátka ano

Warwick WCA 112 LW


Rozměry 520 x 540 x 400 mm
Hmotnost 21,7 kg
Výkon 300 W
Horna ano, s regulací
Reproduktor Warwick WPB 12”/8 Ω

Warwick WCA 115 LW


Rozměry 520 x 500 x 560 mm
Hmotnost 22,9 kg
Výkon 300 W
Horna ano, s regulací
Reproduktor Warwick WPB 15”/8 Ω


www:
www.warwickbass.com/en/Warwick-.html

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Warwick-LWA-500-s-boxy-WCA-112-LW-WCA-115-LW-zesilovac-ultralehke-koncepce~04~rijen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.