přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraWarwick Corvette $$ - dvojdolarovka po Německu

9.12.2008 | Autor: Zdeněk Wimpy Tichota | sekce: pro muzikanty - testy

Warwick Corvette $$ - dvojdolarovka po Německu

Warwick Corvette $$ - dvojdolarovka po Německu

Firma Warwick se v současné době těší velké oblibě - kvalitní nástroje umí nejen dobře vyrobit, ale i dostat na trh. Díky použité elektronice a vhodné kombinaci dřev se tato basa uplatní v široké škále stylů. Dvojdolarovka je vyráběná v Německu a najdeme na ní jak exotické, tak i běžně používané dřevo. Pojďme se na ni podívat blíže.

Popis

Nástroj je velmi čistě a precizně zpracován, a to opravdu do posledního detailu. Příznivci "dřevěných" nástrojů si vychutnají malbu dřeva a perfektní sladění nástroje s hardwarem. Díky povrchové úpravě a technologii při zpracování těla, které není ošetřeno klasickým lakem, tvoří léta reliéf, jenž má dokonalý každý vroubek. Nástroj je příjemný na dotek a doslova cítíte kontakt s přírodní hmotou.

Firma Warwick je již dlouho známá tím, že používá exotické dřeviny na svých nástrojích. Použitím exotických materiálů nebo jejich kombinací s materiály běžnými lze dosáhnout unikátních zvukových, ale třeba i lepších konstrukčních vlastností. Například wenge je označováno jako dřevo s vlastnostmi grafitu. Krk je ze tří kusů ovangkolu a je opatřen wenge hmatníkem s dvaceti čtyřmi pražci ze zvonového bronzu. Nechybí zde ani "Just A Nut III", tedy sedlový, chcete-li nultý, pražec s nastavitelnou výškou, tento prvek začala firma využívat snad na všech svých nástrojích od Custom Shop modelů po RockBass.

Použitím stejného nebo barevně podobného dřeva pro krk a hmatník, vytváří iluzi silnějšího krku a navozuje jiný pocit z nástroje. Mně osobně pár týdnů trvalo, než jsem si na mém nástroji s krkem a hmatníkem z wenge, na tmavý design a "otevřené" dřevo zvykl. Krk Corvette má profil "C" a krom oné "fat" iluzi, krk silnější opravdu je, ale více hmoty holt lépe hraje. V případě tohoto nástroje na silnější krk díky snadné hratelnosti rychle zapomenete. Tělo, tedy spíš tělíčko, je z bahenního jasanu a je spolu s krkem spojeno čtyřmi šrouby. Tak trochu mi tvarem připomíná dílek do skládačky puzzle. Malé rozměry těla se neprojevují nedostatečnou hutností zvuku nebo absencí basů. Dodržením rozměrů a poměrů partií se nástroj nepřevažuje na hlavu a své pohodlí dostane i pravá ruka. Nutno dodat, že příznivci větších korpusů, mohou mít s malými rozměry těla problém. Nástroj je osazen černým hardwarem od Warwick. Stylově působí i dvoudílná kobylka, která je již charakteristickým podpisem na nástrojích od této firmy.

Warvick si rovněž automaticky spojujeme s elektronikou od firmy MEC. Na Corvette $$ jsou použity dva pasivní humbuckery typu Music Man, které jsou doplněné aktivní elektronikou rovněž od MAC. Umístěním tak velkých snímačů blízko sebe nezištně utváří funkci tak zvané "rampy". Mám na mysli vyplnění prostoru mezi snímači. Tuto rampu si mimochodem mnoho hráčů oblíbilo pro lepší akci prstů pravé ruky. Prsty se neboří do strun a s oporou pod strunami máte lepší kontrolu. Potenciometry jsou v provedení volume/balance/treble/bass a ovládání je doplněné dvěma páčkovými přepínači pro rozpínání zapojení snímačů a kombinaci jejich cívek. Tímto zapojením lze dosáhnout různé kvality tónu od hladšího, kulatějšího, po ostřejší, agresivnější. Nechybí zde ani uzamykatelná bezpečnostní mechanika pro upevnění řemenu. Krytka Truss Rod, tedy šroubu pro nastavení prohnutí krku, a krytka elektroniky jsou opatřeny click mechanismem pro rychlý přístup bez šroubování.

Zvuk

Warvick Corvette lze označit jako moderní a univerzální nástroj. Jak jsem již uvedl, díky variabilitě zapojení cívek snímačů můžete najít trochu jinou kvalitu tónu, osobitý charakter nástroje tím ale nezměníte. Zvuk je dřevitý, pevný, vrčivý a vyrovnaný s dlouhým sustainem. Nástroj je vyvážený a velmi dobře hratelný. Osobně jsem vždy pošilhával po modelu Warwick Streamer Stage I, který se mi zdál svým designem více sexy, ale nutno dodat, že zvukový charakter Warwick naleznete i na Corvette $$. Díky finální úpravě, kdy nástroj není klasicky nalakován, zní nástroj otevřeně a organicky. Hra prsty zní pěkně středově, naproti tomu údery palcem zní nekompromisně kovově. Slapový zvuk v duchu Fender Jazz Bass na Corvette nehledejte, proč taky... Baskytara je dodávaná v luxusním pouzdře RockBag, doplněným manuálem a servisními deskami, vše je precizní a dokonalé.

Info:
Warwick Corvette $$ je dokonale zpracovaný profesionální nástroj střední třídy, který svým zvukem a variabilitou použité elektroniky bude vyhovovat hráčům různých hudebních stylů. Doporučená maloobchodní cena je 34 779 Kč.

Plus:
zpracování
zvuk
příslušenství
elektronika

Minus:
někomu nemusí vyhovovat malé tělo

Technickcká specifikace:
menzura: 34
profil krku: C
materiál hmatník wenge
materiál krk: ovangkol
materiál tělo: bahenní jasan
ovládací prvky: volume, balance, treble, bass
elektronika: aktivní
snímače krk: humbucker
snímače kobylka: humbucker
váha: 3,9 kg
počet pražců: 24
typ pražců: ze zvonového bronzu
kobylka/tremolo: dvoudílná kobylka
počet strun: 4
další příslušenství: bezpečnostní zámky řemenu, pouzdro (Premium Line Plus RockBag), manuál, servisní desky

Psáno pro: časopis Muzikus 2008/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Warwick-Corvette-dvojdolarovka-po-Nemecku~09~prosinec~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.