přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraWarwick Artist Line Reverso Rex Brown Solid Black High Polish - baskytara s tělem obráceného Explorera

18.12. | Autor: Martin Filip | sekce: pro muzikanty - testy
Tady je něco jinak, než má být... Není to obráceně? No jasně, proto se to taky jmenuje Reverso. Baskytaru s tělem obráceného Explorera (tvar elektrické kytary, který firma Gibson představila už v roce 1958, úspěšným se ale stal až v sedmdesátých letech) postavila firma Warwick jako signature model basáka někdejší kapely Pantera. Ne že by si Rex Brown tenhle tvar vymyslel, stejné tělo používá Warwick také pro jeden z podpisových modelů basy Adama Claytona z U2.

Warwick Artist Line Reverso Rex Brown Solid Black High Polish - baskytara s tělem obráceného Explorera


Po více než půl století stále platí, že je to odvážný tvar. Ale zdaleka není tím jediným, čím tahle baskytara na první pohled zaujme. Je to také černočerný, dokonale lesklý lak kontrastující s chromovaným hardwarem. Lak pokrývá také celou hlavu baskytary a zadní stranu průchozího krku, která naprosto plynule přechází do těla. Pohled na zadní stranu basy je parádní, průběžný krk perfektně zakomponovaný do těla a pokrytý touhle rakvově černou skořápkou připomíná svým charakterem batmobil nebo něco podobně komixově futuristického. Nepřehlédnutelná je samozřejmě i lebka, která svými očními důlky označuje dvanáctý pražec. Ostatní značky na hmatníku jsou ve tvaru bloků. Krk je poměrně plochý (v průžezu by připomínal zúžené písmeno D) a zezadu lakovaný. Hrálo se mi na něj velmi dobře a řekl bych, že nebývale rychle.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Warwick-Artist-Line-Reverso-Rex-Brown-Solid-Black-High-Polish-baskytara-s-telem-obraceneho-Explorera~18~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.