muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukWarm Audio WA273 a WA273-EQ - ručně vyráběné pre-ampy

09.09. | Autor: Roman Helcl | sekce: pro muzikanty - testy

Warm Audio WA273 a WA273-EQ - ručně vyráběné pre-ampy


Warm Audio WA273 a WA273-EQ - ručně vyráběné pre-ampy


Ještě o dekádu dříve bylo pro obyčejného muzikanta téměř nemyslitelné pořídit si do domácího studia originální vintage pre-amp od společnosti Neve. Tyto výrobky stály a pořád stojí majlant, a pokud člověk neprovozoval studio, jenž by investici zaplatilo, většinou si koupi rozmyslel.

To se nyní mění. Na trhu se v posledních letech objevilo několik výrobců, kteří nabízejí historické hardwarové repliky, s nimiž i v domácím prostředí vykouzlíte zvuk nejslavnějších popových a rockových nahrávek uplynulých dekád za zlomek ceny. Jednou z nich je i Warm Audio. Ve verzích WA273 a WA273-EQ přináší dvoukanálový mikrofonní předzesilovač s třípásmovými ekvalizéry a charakteristikou proslulého modelu s číslovkou 73 v názvu.
Na úvod trochu osobněji. Přestože jsem především kytarista, vždycky mě velmi zajímal proces nahrávání a mixu. Několik let jsem strávil cestováním a koncertováním v USA, kde jsem měl možnost natáčet v úžasných studiích v Los Angeles, New Yorku, Chicagu, Nashvillu nebo soukromém studiu Johnyho Cashe, v Cash Cabin v Hendersonville.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Warm-Audio-WA273-a-WA273EQ-rucne-vyrabene-preampy~09~zari~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.