muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukWarm Audio Foxy Tone Box - plný a vřelý fuzz efekt a přepínatelný oktavér

05.10. | Autor: Roman Helcl | sekce: pro muzikanty - testy

Warm Audio Foxy Tone Box - plný a vřelý fuzz efekt a přepínatelný oktavér


Nikdy jsem příliš nechápal, proč se jeden z klasických fuzz pedálů Foxx Tone Machine, který spatřil světlo světa v roce 1971, nestal stejně populární jako třeba Fuzz Face nebo Big Muff. Už jen proto, že bez něj by nezněly klasické nahrávky ZZ Top, Petera Framptona, Parliament-Funkadelic, King Crimson nebo také Nine Inch Nails či Jeffa Becka, tak, jak je známe dnes.

Ale třeba jen na své znovuobjevení a „světlo ramp“ ještě čeká. A možná jeho návrat na výsluní odstartuje unikátní aktuální reedice pedálu z dílen značky Warm Audio, která se dosud specializovala na historické hardwarové repliky klasických studiových zařízení.
Historie Foxx Tone Machine se začala psát na konci šedesátých let, kdy patnáctiletý nadšenec Steve Ridinger začal vyrábět svůj kytarový efekt Liverpool Fuzz Tone a v roce 1971 jej po úpravách převedl pod svoji novou značku Foxx.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Warm-Audio-Foxy-Tone-Box-plny-a-vrely-fuzz-efekt-a-prepinatelny-oktaver~05~rijen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.