muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraWalden Guitars D550E - akustická kytara tvaru dreadnought

08.09. | Autor: Slávek Šámal | sekce: pro muzikanty - testy

Walden Guitars D550E - akustická kytara tvaru dreadnought


Dobrý restart výrobce akustických kytar

Na českém trhu se objevil nový výrobce akustických kytar Walden Guitars a s klidným svědomím mohu říci, že se start (či restart, viz dále) podařil. Není to časté, začínat hodnocením, ale nač to skrývat, protože pokud budete číst dále, stejně na první pozitivní body narazíte záhy.

Restart značky Walden
Kytary pod značkou Walden se již dříve vyráběly (od devadesátých let) a již tehdy na nich spolupracovali zakladatel značky kytarář Jonathan Lee a KHS Musical Instruments. Nástroje se vyráběly v malém čínském městě a v roce 1996 se začaly více prosazovat díky spolupráci s Cfox Guitars kytaráře Charlese Foxe. Cfox Guitars se rozhodli produkci ukončit v roce 2014, uběhlo pár let a v roce 2019 kompletní práva na spící značku Walden Guitars koupil Jonathan Fox s kolegou a pustil se do nové produkce skutečně s vervou. Výsledkem je velmi přehledná řada nástrojů s určitými prvky, které je odlišují od konkurence.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Walden-Guitars-D550E-akusticka-kytara-tvaru-dreadnought~08~zari~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.