přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukVictory V50 The Earl - celolampová kytarová hlava

17.01. | Autor: Vladimír Dvořák | sekce: pro muzikanty - testy

Victory V50 The Earl - celolampová kytarová hlava

Na počátku, v pravěku rockového kytarového zvuku, byla situace docela přehledná. Tedy alespoň ohledně aparatur. Většinu historie definovaly dvě, možná tři, značky, jen tu a tam vykouklo nějaké jiné jméno, často servismana, či chcete-li hot-roddera, jehož přestalo bavit „ohýbat“ standardně vyráběné zesilovače a pustil se svou vlastní cestou. Dnes je stále častější, že za novými jmény kytarových aparatur stojí bývalí členové týmů již dostatečně věhlasných světových značek.

V případě firmy Victory je skutečnost možná ne až tak bulvárně třaskavá, ačkoliv kdo ví. Faktem je, že její zakladatel Martin Kidd si své designerské ostruhy vydobyl v dresu Cornfordu. Tedy značky ne až tak zásadně světově rozšířené, o to víc však pro svoji kvalitu oceňované. I v záhlaví firmy Victory stojí na prvním místě nekompromisní kvalita součástek i zpracování. A ruční výroba přímo v Británii.
V zesilovačích nabízí tři typové řady: Heritage, Compact a Handwired. A z té poslední je jedním ze čtyř modelů této řady právě V50 The Earl.

Popis
The Earl je na první pohled, v porovnání s klasickým marshallovským rozměrem, „trochu menší hlava“. Ale jen tím délkovým, výškou je stejná, hloubkou dokonce o pár centimetrů větší.
Na čelní straně běžný panel s ovládacími prvky, ze kterých při bližším pohledu zaujme třípolohový přepínač Standby (viz dále). Částečně průsvitná čelní strana s výrazným „císařským“ logem firmy dává s decentním vkusem tušit jisté sebevědomí. I „maršálské oko“ je tajemně fialové. Zadní panel nabízí opět běžné připojovací body, tady jsou poněkud neobvykle všechny varianty sekundárního vinutí výstupního transformátoru, tedy pro šestnáctiohmový (jeden), čtyř- a osmiohmové (vždy pár) reproduktory. Váha je opět klasicky marshallovská, úchopové madlo je však vhodně excenticky umístěno a vyvážených 21 kg se tak alespoň lépe nese. Dobrá zpráva je přiložení bytelného dvoucestného footswitche s nejen poctivými cvakajícími přepínači, ale i výrazným znázorněním aktivního stavu pomocí LED diod.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Victory-V50-The-Earl-celolampova-kytarova-hlava~17~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.