přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraVictory The Sheriff 44 a V212S - celolampová kytarová hlava a dvoureproduktorový kytarový box

20.03. | Autor: Vladimír Dvořák | sekce: pro muzikanty - testy

Victory The Sheriff 44 a V212S - celolampová kytarová hlava a dvoureproduktorový kytarový box


Značku Victory jako následovníka jakostních zesilovačů firmy Cornford už bylo možné na našem trhu zaznamenat. Třeba prostřednictvím lednového Muzikusu v testu zesilovače V50 The Earl. Ruční výroba, pečlivý výběr součástek, koncepce i zpracování s výsledným zvukem bez kompromisů. Na první pohled se dnes testovaný kousek liší od svého, výkonově srovnatelného, předchůdce jinak pojatou zvukovou flexibilitou. Ale dnes ještě máme navíc k dispozici kabinet ze stejné stáje.

Popis
Sheriff 44 je zesilovač dosahující ve svém největším rozměru jen asi dvou třetin toho klasického maršálovského. Výška i hloubka jsou podobné. Podobně je umístěn i panel s ovládacími prvky. Samotný panel opět připomíná maršálovskou klasiku, a to nejen svou zlatavou barvou. Svým excentrickým umístěním pak jakoby zleva připomínal éru starých zesilovačů s krátkým panelem, zatímco zprava, bezprostředním navázáním na hranu skříně zesilovače, vyvolává dojem modernějšího pojetí panelu po celé spodní délce hlavy. Sympaticky působí i otočné ovládací knoflíky ve tvaru kuřecích hlav. Dva masivní překlopné přepínače jsou, spolu s fialovomodrým „okem“, vpravo, zatímco dva jackové vstupy pro první, respektive druhý, kanál jsou na levém kraji panelu. Zadní panel je vybaven běžnými jackovými výstupy pro různé impedanční kombinace reproboxů, další dvě jackové zdířky jsou pro vstup a výstup sériové efektové smyčky a pak je zde běžná šachta pro připojení síťového napájení s pojistkou. Na zadním panelu však najdete i dvě méně obvyklé funkce. Obě souvisí s koncovým režimem zesilovače. U tohoto zesilovače totiž můžeme nastavit pracovní bod v závislosti na potřebě buzení dvěma způsoby. Buď pomocí odporu v katodovém obvodu (automatické předpětí, self bias, třída A1), nebo lze přepnout do režimu A2 (fixed bias). V tomto režimu musí mít budicí stupeň malý vnitřní odpor, což řeší zapojení impedančního transformátu, katodového sledovače. Tím lze volit zvukový režim, či způsob přednesu koncového stupně.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Victory-The-Sheriff-44-a-V212S-celolampova-kytarova-hlava-a-dvoureproduktorovy-kytarovy-box~20~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.