přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraTraveler Guitar Travelcaster Deluxe - cestovní elektrická kytara

12.03. | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

Traveler Guitar Travelcaster Deluxe - cestovní elektrická kytara


Protože od doby, kdy tato americká firma vyrobila svoji první cestovní kytaru uplynula víc než dvě desetiletí nejen designových inovací, bude se vám možná zdát, že s touto značkou máme co do činění poprvé a že jste nic podobného nikdy neviděli. Vzpomínáte si ale, spíše věrní čtenáři, na historický test cestovní elektrické kytary, na kterou jste mohli cvičit bez jakéhokoli zesílení a její zvuk poslouchali stetoskopem?

Ano, kalifornská společnost Traveler Guitar vznikla už v roce 1992 a dnes je lídrem v oblasti kvalitních cestovních kytar. Sami dodávají, že se jejich nástroje dostaly v ponorce do hlubin Atlantického oceánu, ale i na vrchol Mount Everestu.
V jejich sortimentu jsou nejen různé modely cestovních elektrických kytar, ale i akustiky s kovovými i nylonovými strunami, dokonce baskytary. Zajímavostí, která mě zaujala, může být třeba spolupráce s ESP/LTD, jejichž rozpoznatelný design v podobě EC-1 můžete mít v cestovním provedení.
Nespornou a první výhodou, a to i dnes testovaného nástroje, je zachování původní menzury nástroje. Ono zmenšení pro účely snadnější mobility je řešeno v případě této značky jinými konstrukčními způsoby. Neméně důležitým prvkem jejich oblíbenosti bude zcela důsledně vytyčená vysoká kvalita výroby. A to bude mít zřejmě něco společného s výrobní spoluprácí s jedním kalifornským výrobcem, sídlícím blízko mexických hranic v Coroně, který pomohl, v neposlední řadě, zajistit výrobu v takovém množství, aby ukojilo hlad zákazníků z více než třiceti zemí, do kterých se nástroje Traveler Guitar aktuálně distribuují.
Travelcaster Deluxe je v nabídce ve dvou provedeních, a to Surf Green s javorovým hmatníkem a jako Travelcaster Deluxe with rosewood fingerboard, který je s hmatníkem palisandrovým a v černém barevném provedení včetně černého pickguardu.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Traveler-Guitar-Travelcaster-Deluxe-cestovni-elektricka-kytara~12~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.