přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTraveler Guitar TGA-1E a TGA-1A - sluchátkové zesilovače

13.01. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Traveler Guitar TGA-1E a TGA-1A - sluchátkové zesilovače


Kytarista Tom Sholz ze skupiny Boston v roce 1982 vyvinul a začal vyrábět a prodávat kytarový kapesní sluchátkový zesilovač (multiefekt) Rockman. Zdá se to být až neuvěřitelně dávno... Od té doby podobná zařízení vyráběla více či méně úspěšně řada firem. A je s podivem, že stále další firmy i dnes, v době digitalizace, vyrábějí podobná analogová zařízení. Asi to bude mít svůj smysl.

Jednou z nich je firma Traveler Guitar, která již pětadvacet let vyrábí „ořezané“ cestovní kytary (akustické i elektrické), které se skoro vejdou do futrálu od houslí. A aby kytaristé-cestovatelé měli možnost cvičit „kdekoli“, začala firma vyrábět i ty sluchátkové zesilovače. A to opravdu malých rozměrů. Můžete namítnout, že to už tady bylo... Tak uvidíme a uslyšíme... Příkaz zněl jasně, musí to být malé, spolehlivé, jednoduché a také levné.
Už jsem pár podobných zařízení v ruce měl, a tak jsem byl zvědavý, co nového se dá v této kategorii vymyslet. A ano, dá. Oni to udělali dobíjecí. Už žádné shánění a kupování tužkových baterií. Připojíte to USB kabelem do nabíječky v autě nebo od mobilu, nebo přímo do PC, a za chvíli je dobito. V útrobách poměrně velmi malého zařízení je dobíjecí Li-ion baterie. Proč tohle nikoho nenapadlo mnohem dřív? (To by se dalo zabudovat i do normálních krabiček, třeba to jednou někdo vymyslí a vyrobí a nebudeme s sebou muset tahat zdroje. Například do kvákadla by se mi to moc líbilo.)

TGA-1E
Je určen pro elektrické kytary. Samozřejmě není zakázáno to strčit kamkoli. :-) Třeba do baskytary. Tenhle sluchátkový zesilovač umí „jen“ zkreslovat, ořezávat výšky a regulovat hlasitost. Nic víc vlastně ani kytarista, který chce v tichosti (např. po půlnoci v hotelovém pokoji) cvičit, ani nepotřebuje. A baterie mu to umožní na jedno nabití docela dlouho. Já jsem naměřil přesně pět hodin a dvacet minut. To jde. Hlasitost jsem neměl úplně naplno, měřil jsem stopkami na mobilu. Ty jsem zapnul vždycky, když jsem začal hrát. Čas přes pět hodin jsem neočekával, dával jsem tomu maximálně tři. Ono je to opravdu malé a ploché. Divím se, kam se vejde ta baterie...
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Traveler-Guitar-TGA1E-a-TGA1A-sluchatkove-zesilovace~13~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.