muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraTraveler Guitar Camper CS-10 - cestovní akustická kytara

14.01. | Autor: Luboš Malý | sekce: pro muzikanty - testy

Traveler Guitar Camper CS-10 - cestovní akustická kytara


S nástroji kalifornské značky Traveler Guitar se na stránkách časopisu Muzikus neshledáváme poprvé. Testy již prošlo více zajímavých kytar, ale dnes tu máme cestovní kytarku ryze akustickou. Kytarku píšu proto, že je opravdu miniaturní. No jak jinak, když se s ní má cestovat a na cestách si zahrát?

Do ruky jsem po vybalení z přiloženého nepromokavého gigbagu vytáhl malinký dreadnought, pokud se tomu tak vůbec dá říkat. No tvar to má a design taky. Takže tělo je tvořeno překlíženou dýhou exotického dřeva okoume, nádherně zbarveného žíhanými léty, podobného struktuře javoru.
Jednoduché lemy vrchní i spodní desky jsou z černého tenkého dřevěného proužku (eben nebo barvené). Desku zde máme ovšem masívní a je to Engelmannův smrk, což představuje velmi kvalitní strom na výrobu hudebních nástrojů. Dorůstá výšky 40 m a průměru kmene cca 1 m.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Traveler-Guitar-Camper-CS10-cestovni-akusticka-kytara~14~leden~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.