muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraTech 21 Sansamp Bass Driver D.I.

27.9.2004 | Autor: Jaroslav Janek | sekce: pro muzikanty - testy

Tech 21 Sansamp Bass Driver D.I.

Tech 21 Sansamp Bass Driver D.I.

Tak na tenhle testík výše jmenovaného výrobku jsem se opravdu moc těšil i přesto, že o jeho funkci a využití jsem měl vcelku mlhavé představy. Každopádně jsem ale věděl, že již delší dobu je "pošlapáván" guru experimentátorů nízkofrekvenčních zvuků Dougem Wimbishem, což jsme si mohli ověřit při jeho častých pražských vystoupeních (k milcům mistrovy hry se také řadím). Navíc radost z kýženého setkání rozdmýchával také fakt, že mému osobnímu "stomp box parku" již delší dobu nějaká ta pořádná "pila" schází a bylo by už na čase se po nějaké vhodné poohlédnout.Snad na začátek bych mohl uvést, že první výrobky SansAmp spatřily světlo světa roku 1989 v dílně A. B. Barty po usilovném, údajně deset let trvajícím, hledání. Vznik tohoto modelu se váže k roku 1992, kdy došlo ke skloubení jejich jedinečné lampové emulace s D. I. boxem a současné podoby tenkráte dovršil.
Že se nejedná jen o běžné "kreslítko", ale spíše jakýsi multifunkční panel, bylo jasné už po vybalení. Krabička o rozměrech 3,8 x 8,9 x 10,8 cm a vážící necelých čtyřicet deka (!) je přesto ukuta z dostatečně silného plechu a působí velmi odolně vůči vnějším možným atakům. Noblesní, přesto jednoduchý a funkční design je plně srovnatelný s ostatními obdobami této špičkové řady preampů typu např. Fodera nebo EBS. Přístroj disponuje jedním vstupem a třemi výstupy. Prvý, 1" nesymetrický output, nám může předávat signál buď do basového aparátu, či P. A. systému s efektem i bez. Další, balanced XLR, usnadní propojení s mixážním pultem ať už na koncertě nebo ve studiu a jeho výrobní začlenění mezi komponenty přístroje nám skýtá neskutečný komfort úschovy celé basové výbavičky po provedeném výkonu např. do boční kapsy kalhot. Poslední Parallel Out vypouští pouze zvuk čistý a můžeme ho použít jako stereo signálu nebo příkrmu pro ladičku.
Ovladače bych popsal ze strany levé. Funkce Level bude asi každému zřejmá. Potenciometr Blend nám umožňuje mísit čistý signál z nástroje s upraveným zvukem, korekce Treble a Bass pracují při ą12 dB s frekvencemi basů a výšek a poslední v řadě Drive nastavuje celkové množství zkreslení. Jediný spodní potenciometr Presence přidává ještě na agresivitě výšek a funguje podobně jako třeba u lampových Ampegů. Nožní spínač propojený s LED indikátorem uvádí přístroj v chod a poslední ovladač Phantom/Ground Connect, řekl bych další z lahůdek menu SansAmpu, má co do činění s fantomovým napájením z mixu a funkcí Ground Lift. K napájení krabice máme možnosti celkem tři, a to 9V alkalickou baterií, 9V adaptérem nebo již zmíněným fantomem.
Ač je to k nevíře, tato malá krabička nám svou variabilitou skýtá spousty zvukových možností. Hlavně kombinací vlastního zvuku nástroje se simulací lamp (Tube Amplifier Emulation) a simulací zvuku reprobedny (Speaker simulation) s pomocí knoflíku Blend, kdy při jeho úplném stažení zůstávají funkce Bass a Treble přesto v činnosti. Využití v praxi se nabízí hned několik. Když tedy pominu jeho primární funkci preampu, dokonale si vystačí i jako pouhý over drive nebo direct box, kdy nám může např. bránit úbytku zvukové kvality, způsobené kabelem.
Při testování v domácím prostředí přes malé kombo jsem hned jako první vytočil Drive a Presence doprava, abych zjistil kreslící rezervy, a byl jsem zpočátku mírně zklamán. Jak velké bylo mé překvapení při napojení SansAmpu do "konců" na zvukové zkoušce koncertu, kdy po prvním zaburácení zvuku, připomínajícím řev padlého slona, jsem musel rychlým přískokem vpřed bleskurychle vše postahovat! Velmi zajímavé také bylo prozkoušet si všech dvanáct přednastavených poloh, zakreslených v přiloženém manuálku pod názvy jako např. Bassman Style, SVT Style apod., které zněly velice věrně. Že umí i "neřvat", jsem si mohl potvrdit zkopírováním náčrtků Slap a Reggae, ale hlavní jeho devizu bych viděl v jeho "horkých flaškách". Jsem sice názoru, že pravá kvalita se ukáže až po čase, ale v tomto případě jsem si téměř jist, že mé momentální nadšení z této věcičky mi vydrží hodně, hodně dlouho.


info
Tech 21 Sansamp Bass Driver D.I. je overdrive a D. I. box pro baskytaru. Jeho cena je 8500 Kč.

plus
celková výbava
vzhled
variabilnost a kvalita zvuku

minus
cena
není možné operovat pouze s obvodem driveru (pomocí nožního spínače)

Psáno pro: časopis Muzikus 2004/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Tech-21-Sansamp-Bass-Driver-DI~27~zari~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.