muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTannoy Gold 8 - aktivní studiové nearfield monitory

31.03. | Autor: Miloš Rábl | sekce: pro muzikanty - testy

Tannoy Gold 8 - aktivní studiové nearfield monitory


V dnešním testu se podíváme na aktivní studiové nearfield monitory Gold 8 o výkonu 300 W s technologií membrány Dual Concentric od společnosti Tannoy. Tak pojďme na to...

Historie
V roce 1926 založil v Londýně Guy R. Fountain výrobní společnost, která v roce 1928 dostala název Tannoy. Nejprve (1930) se firma věnovala výrobě a inovaci mobilních rozhlasových systémů.
Ve 40. letech Tannoy dodává rozhlasové systémy pro slavné sportovní a státní akce, stejně jako pro ministerstvo obrany během války. V roce 1946 se Tannoy stává synonymem pro systémy veřejného ozvučení a jeho název je přidán do Oxfordského anglického slovníku. V roce 1947 byl vynalezen systém membrány Dual Concentric a tato revoluční technologie charakterizuje Tannoy a pozdější zvukový průmysl. Roku 1967 tato společnost uvádí na trh slavnou řadu Monitorů Gold Dual Concentric.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Tannoy-Gold-8-aktivni-studiove-nearfield-monitory~31~brezen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.