přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTC Helicon Perform-VK - MIDI vocalist

27.08. | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

TC Helicon Perform-VK - MIDI vocalistVšechny obory hudby, které se týkají elektřiny, postupují mílovými kroky. Troufám si ale říci, že ještě trochu delšími kroky postupuje zpracování vokálů, zpracování lidského hlasu. Sám si pamatuji ty úplně první vocalisty, které sice dělaly „cosi“, ale z dnešního pohledu to byly možnosti hodně vzdálené. Pojďme se malému sympatickému aparátu podívat na kloub.

Firma TC Helicon patří ke stálicím na poli zpracování vokálů. K mání jsou vocalisty pro klávesisty, které je možné řídit přes MIDI příkazy, potom pro kytaristy, které snímají harmonii ze strun. Kromě této firmy se vývojem zabýval také DigiTech, Roland a další.
Cíl je jasný - umožnit muzikantům v reálném čase, bez potřeby dalších lidí, zpívat vokály a zvýraznit tím tak refrény písní, popřípadě se nechat unášet na vlně performance, kde se jakékoli meze nekladou. Dokonce skrze tuto krabičku je možné provozovat hudební nástroje. Nakonec proč ne. Když mohl Eric Clapton hrát na kytaru přes box Leslie, který mu vytvářel příjemné vibrato, tak proč nepustit přes vocalist třeba jazzový pozoun. Zkoušeli jsme to s kolegou, a výsledek? Dost dobrý...
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Helicon-PerformVK-MIDI-vocalist~27~srpen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.