přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTC Helicon Duplicator a Critical Mass - vokální pódiové efekty

20.04. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

TC Helicon Duplicator a Critical Mass - vokální pódiové efekty


Kanadská firma TC Helicon je zaměřena především na zpěváky. Její vokální efektové procesory si již prošlapaly cestu na profesionální i amatérská pódia. Portfolio vokálních efektů má velmi široké - od velmi složitých komplexních procesorů po jednoduché vokální stompboxy, které jsou právě předmtem tohoto testu. Proč (jako kytarista) jsem si věci od TC Helicon vlastně vybral na test? Protože vedle hry na kytaru také zpívám, a to i jako lead vocal. A když mohou kytaristi používat „tísíce“ krabiček, proč by nemohli i zpěváci, že?

Určitě se vám již několikrát stalo (buďto jako umělcům na pódiu nebo jako posluchačům na koncertech), že zvuk vokálu (i přes nespornou kvalitu PA aparatury) byl nehezký a zvukař ani kapela nevěděli, co s tím udělat. Je to trochu alchymie, a když mikrofony vazbí, tak je zvukař stáhne, až sólový zpěv není skoro slyšet. A to nemluvím o zvuku z odposlechů. Jsou zpěváci, kteří dokážou se zvukařem dobře spolupracovat a zvuk vyladit. Ale ne vždy je ochota, zkušenost, klid a čas to odladit. Proto mně tyhle krabičky zajímaly, protože by to mohlo v tomhle směru pomoct.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/04 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Helicon-Duplicator-a-Critical-Mass-vokalni-podiove-efekty~20~duben~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.