přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTC Electronics Rebel Head 450 (RH450) - zesilovač pro baskytaru digitální koncepce

9.9.2011 | Autor: Zdeněk Wimpy Tichota | sekce: pro muzikanty - testy

TC Electronics Rebel Head 450 (RH450) - zesilovač pro baskytaru digitální koncepce


Rebel Head 450 je výkonný digitální zesilovač pro baskytaru, který při své čtyřkilové hmotnosti nabízí výkon 450 W/4 Ω, užitečné funkce a zajímavý design.

Dánskou firmu TC Electronics jistě není třeba představovat, její revoluční výrobky jsou velmi dobře známé a vyhledávané v oblasti efektů, nahrávání... Ve vodách basové amplifikace jsme ale o této firmě doposud neslyšeli.

Popis

Zesilovač je prostě nádherný! Design připomíná spíš iPod nebo moderní komponent pro domácí hi-fi či multimediální centrum. Myslím, že vymazlenější zesilovač jsem ještě neviděl, toto celé podtrhuje ovládání. Světelný prstenec okolo každého potenciometru ukazuje, v které pozici se potenciometr momentálně nachází. Tělo zesilovače je oblé, parádní je i ucho, které je součástí tvaru zesilovače. Myslím, že i přístup do přístroje je pojat inovátorsky, jakoby z jedné strany, ale protože mi RH450 nepatří, šroubovat jsem se neodvážil. Nejeden hráč ocení presety, tedy možnost uložit si nastavení zesilovače do tří bank.- pro ty, kteří třeba střídají baskytaru a kontrabas, myslím, velmi pozitivní prvek. Presety ale rovněž využijete třeba přímo na koncertě: nastavíte si korekce pro určitý prostor a jednoduše vše uložíte. Přední panel je uspořádán standardně, až na ono podsvícení potenciometrů a ovládání presetů.

TC Electronics Rebel Head 450 (RH450) - zesilovač pro baskytaru digitální koncepce


Začněme tedy zleva: Input Jack, Gain, Bass Low-mid, Hi-mid, Treble, dalším potenciometrem je tzv. Tube Tone tedy ovládání simulace lampy, poslední v řadě jsou Master a vstup pro sluchátka. Vedle tří tlačítek pro ovládání presetů nalezneme i velmi užitečné tlačítko Mute. Dalším tlačítkem je Shift - jedná se o přepínač pro ovládání kompresoru -, tlačítkem Shift kompresor aktivujete a jeho funkce ovládáte potenciometry, které tímto dostávají novou funkci pro ovládání kompresoru. Dalším nadstandardním prvkem je ladička, která je v permanentní pohotovosti, tedy je možno se naladit při zapnutém zvuku nebo i v režimu Mute. Zadní panel je opět standardní, až na digitální výstup a aux-in. Tedy nalezneme zde síťový spínač, výstup na reprobox, konektor pro remote kontrol (není součást balení), efect loop s možností pre/post, a linkový canon výstup.

Zvuk

Zesilovač jsem si díky své zvědavosti vzal na „kšeft“. Při nastavení narovno jsem neměl problém a se zvukem jsem se ihned ztotožnil. RH450 je myslím jeden z mála digitálů, který dává zvuku svou barvu. Toto někteří přivítají, druzí zavrhnou. Nejde ale rozhodně o typ zesilovače, přes který vám budou znít různé nástroje plus minus stejně, nejedná se ale rozhodně ani o čistý hi-fi charakter zvuku. Zvuk je přirozený, překvapila mne i plnost tónu. V podstatě jsem měl korekce narovno a nikdo z kolegů během koncertu nepoznal, že „jedu přes něco jiného“. Myslím že s hlasitostí nebudete mít problém, zesilovač hraje opravdu dostatečně hlasitě a je z něj cítit velká rezerva.
RH450 má prvky, nad kterými puritáni ohrnou nos, myslím tím digitální koncepci a ony presety. Věřte ale, že firma TC Electronics vzala vývoj tohoto zesilovače vážně a že se nejedná jen o nějakou hračku a vše je na profesionální úrovni. Zesilovač má velmi příznivou hmotnost i rozměry, ale zřejmě asi nebude zesilovačem, který strčíte do kapsy gigbagu. Rozhodně jde stále o velmi malé a na svůj výkon lehké a kompaktní zařízení. Jednou z předností, kterou bych rád vyzdvihl, je zdroj, který si poradí s napětím od 100 do 240 V, a to rozhodně oceníte v našich festivalových „outdoor“ podmínkách.

TC Electronics Rebel Head 450 (RH450) - zesilovač pro baskytaru digitální koncepce


Dodatky

Zesilovač má ještě dvě modifikace označované jako Classic 450 a Staccato ’51. Classic 450 má klasické ovládání, tedy žádné presety ani podsvícení. Staccato ’51 má jinak naladěné korekce, ale jinak je tato verze totožná s RH450. Staccato bylo vyvinuto ve spolupráci s basistou Roccem Prestiou. Firma TC Electronic nabízí i boxy a komba a kombo boxy pro baskytaru. Nezbývá než vyzkoušet a prošlápat tuto neznámou uličku. Na basových chatech se tyto aparatury nesporně staly hojně skloňovanou veličinou. TC Electronics má dobře zpracovanou podporu a presentaci na svém webu, kde se dozvíte a uslyšíte mnoho zajímavého.

info
TC Electronics RH-450 je zesilovač pro baskytaru digitální koncepce s nadstandardním designem, vybavený nadstandardními funkcemi. U nás se prodává za 29640 Kč.

plus
design
barva zvuku
ovládání výbava

minus
asi bych uvítal možnost vypnout ladičku

S tímto zesilovačem můžete sjezdit svět a nemusíte si dělat starost o napětí v elektrické síti.

výkon: 450 W/4 Ω (4 Ω minimum)
rozměry: 275 x 290 x 66 mm
počet kanálů: 1
presety: 3
kompresor: ano
hmotnost: 4 kg
zesilovač: Class „D“.digital

Psáno pro: časopis Muzikus 2010/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronics-Rebel-Head-450-RH450-zesilovac-pro-baskytaru-digitalni-koncepce~09~zari~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.