muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraTC Electronic Vortex Flanger - kytarový flanger

11.10.2013 | Autor: Matěj Belko | sekce: pro muzikanty - testy

TC Electronic Vortex Flanger - kytarový flanger

Den se sešel se dnem a já se opět hlásím ze svého soukromého střediska pro výzkum stompboxů od TC Electronic, abych vám poreferoval o další krabičce. Tentokrát se jedná o „mršidlo“ fialové barvy s názvem Vortex Flanger. Jak již název napověděl, jedná se o flanger. Pro ty, co neví, co takový flanger umí: Představte si, že vás někdo i s kytarou zavřel do pračky. Pokud stále nevíte, doporučuji nahlédnout do muzikusí minulosti a přečíst si seriál Jak pracují efekty (Muzikus 3/2008).

Masivní kovové šasi této krabičky má na své horní straně čtveřici otočných potenciometrů pro ovládání parametrů efektu a jeden páčkový minipřepínač, přepínající „módy“ - Flanger, Toneprint a Tape.

Krabice má stereo vstup i výstup, takže si poradí i se sofistikovanějšími zapojeními vašich kytarových elektráren. Co se zvuku týče, asi se budu opakovat, ale doporučuji zajít do obchodu a krabičku si důkladně vyzkoušet, nebo si minimálně pustit nějaké zvukové ukázky. Každopádně se jedná o všestrannou záležitost, nakroutíte jak jemný zvuk, připomínající spíš chorus, tak šílenou hlukovou stěnu, hodící se snad jenom do závěru posledního přídavku, kdy už opravdu chcete, aby lidi netleskali a vy mohli jet domů. A všechno mezi tím. Co mi u krabičky trochu chybělo, byla jakási „vřelost“ analogových efektů. Ale někomu to bude zase naopak naprosto vyhovovat.

Stejně jako u ostatních krabiček z této série, i tato nabízí funkci Toneprint, která umožňuje jednoduché nahrávání jakýchsi presetů, pod jejichž nastavení se podepsali různí známí kytaristé. Kdo by nechtěl mít flanger nakroucený třeba od Johna Petrucciho?

Další zajímavou věcí, kterou Vortex Flanger umožňuje, je možnost nechávat krabičkou procházet signál pouze když je zapnutá. To se může hodit třeba při použití v efektové smyčce. Také je možné volit mezi true a buffered bypass, podle toho, co komu sedí víc.

Zkrátka celkem univerzálně využitelná, solidně zpracovaná a kvalitní krabička, která nežere zvuk a při její  ceně okolo tří tisíc byste koupě nemuseli litovat.


web
www.tcelectronic.com/vortex.asp

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronic-Vortex-Flanger-kytarovy-flanger~11~rijen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.