muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraTC Electronic Shaker Vibrato - kytarová krabička

29.9.2013 | Autor: Matěj Belko | sekce: pro muzikanty - testy

TC Electronic Shaker Vibrato - kytarová krabička

Dánská firma TC Electronic jistě není čtenářům tohoto časopisu úplně neznámá. V jednom z předchozích čísel jsem měl dokonce tu čest uveřejnit krátký test na jeden její výtvor. To, co nyní čtete, nebo je vám nyní předčítáno, je test na výtvor další. Stejně jako minule, jedná se o stomp box ze série TonePrint. Jde o solidní kus kovu klasických rozměrů, s jedním vstupem, jedním výstupem, konektorem pro adaptér a zdířkou USB.

Ovládá se to čtyřmi čudlíky (Speed, Depth, Rise Time a Tone) a jednou páčkou (Vibrato/Toneprint/Latch). A vy se jistě ptáte, co to dělá? Ach ano, málem bych zapomněl, je to vibrato. Někteří lidé, včetně pana Leo Fendera, pletou vibrato a tremolo. Tremolo periodicky mění hlasitost tónu, zatímco vibrato mění jeho výšku. Takže to, co možná máte namontované na kytaře a říkáte tomu tremolo, je ve skutečnosti vibrato. Já vím, je to kruté. Ale zpět k testu. TC Electronic Shaker Vibrato je tedy krabička, která rozvibruje výšku vašeho tónu. Její využití je poměrně zajímavé, při jemném nastavení je to v něčem podobné chorusu nebo nahrávce přehrávané na starém gramofonu, při extrémnějších polohách je možné vytvořit dost šílenou zvukovou psycho stěnu. Každopádně by mne zajímalo, jestli by vás při jejím použití napadaly tak divné akordy, jako mě.

Docela zajímavá a mnou nikde jinde neviděná možnost této krabičky je mod Latch, který zapíná efekt jen po dobu, kdy držíte nohu na spínači. Tím je možné třeba jen obarvit konec fráze nebo doznívající akord a je možné tím tak trochu napodobit vibrapáku na kytaře. Doporučuji rozhodně k vyzkoušení, krabička je true bypass, lze ji updatovat a nahrávat do ní nové zvuky buď prostřednictvím USB nebo smartphonu (Zajímavá věc, mrkněte na YouTube, jak funguje technologie toneprint, kdy jen přiložíte telefon ke snímači a zvuk se do krabičky nahraje pomocí jakési zvukové vlny.). Žere devět voltů a je možné ji samozřejmě napájet i baterií. Sympatická cena se pohybuje někde okolo tří tisíc. Líbí se mi.


www:
www.tcelectronic.com/shaker.asp

Psáno pro: časopis Muzikus 2012/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronic-Shaker-Vibrato-kytarova-krabicka~29~zari~2013/

Komentáře

celkový počet: 1

gut  boss

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.