přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTC Electronic Sentry Noise Gate - šumová brána

1.11.2016 | Autor: Jan Sládek | sekce: pro muzikanty - testy

TC Electronic Sentry Noise Gate - šumová brána

TC Electronic Sentry Noise Gate
Hlídá váš zvuk


Muselo to přijít. Firma TC Electronic po úspěšném uvedení zkreslovačů, modulačních efektů, hi-endových dozvuků přišla i s noise gate. Sentry, tedy hlídka. Jako vždy šla firma o kus dál než ostatní a nabídla několik zajímavostí s velmi praktickým využitím, které nenajdete u konkurence.
Zároveň ale nabízí plnou paletu toho, co už znáte. Tedy jednoduché ovládání, nijak překvapivé, plus možnost efektové smyčky. Pro milovníky zapojení true bypass - ano, i zde. Už tak jde tedy o dobrý efekt, který dělá přesně to, co má, opravdu tiše a bez zkreslení signálu.

Co je tedy ta zásadní inovace? Je vlastně dvojí. Zaprvé, je to noise gate, který v pokročilém editačním modu (přes počítač) nabízí možnost přesně zúžit na pásmo, a jen na to pásmo, kde gate potřebujete. Takže, pokud třeba váš zesilovač generuje ve specifickém pásmu šum, můžete se zaměřit jen na to. A zbytek nechat bez zásahu!Druhou inovací je, stejně jako u dalších efektů TC Electronic, Tone Print. Tedy možnost uložit si (cizí i svoje) presety a velmi jednoduše je vyvolat třeba přes mobil. Pokud tedy používáte více sestav, pedalboardů, efektů či aparátů, prostě pokud potřebuje více noise gateů v jednom, je toto ta volba.

Pokud bych se někdy vzdal myšlenky, že kytarový zvuk tvoří i ty „chlupy“ okolo, toto by byla má volba. Uvítal bych ovšem, jako třeba u reverbu Hall of Fame, miniverzi, klidně bez efektové smyčky. Při srovnání s virtuálními „odšumovači“ v domácím studiu z toho výrobek Sentry vyšel dobře, možná, že časem si jej pořídím pro tyto účely. Cena je 3490 Kč.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Ovládání Damp, Treshold, Decay, minipřepínač
Vstup/výstup jack 6,3 mm
Efektová smyčka ano
True bypass ano
Napájení 9 V/100 mA


www:
www.tcelectronic.com/sentry-noise-gate

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronic-Sentry-Noise-Gate-sumova-brana~01~listopad~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.