přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTC Electronic HyperGravity Compressor - kytarový kompresor

27.10.2016 | Autor: Jan Sládek | sekce: pro muzikanty - testy

TC Electronic HyperGravity Compressor - kytarový kompresor

TC Electronic HyperGravity Compressor
Vícepásmové kompresory v jedné krabičce


TC Electronic jsou známí tím, že umějí do jedné krabičky dostat přístroje studiové kvality. To přesně je tento kompresor. Ve spojení s Tone Printem a možností editace a uložení vlastních nastavení je z toho, aspoň v mých očích, kompresor kompresorů. Ale i pokud nejste zrovna typ na jemnou editaci desítek parametrů, má krabička své kouzlo.

Základ je povědomý a snadno ovladatelný. V ovládání Attack, Sustain, Level a Blend. Posledně jmenovaný parametr je pro mne jednou z jasných předností. Prostě mohu komprimovaný signál přimíchat k tomu „původnímu“, jak uvidíme dále, což dost rozšiřuje možnosti pedálu. Posledním prvkem je třípolohový přepínač Spectra/Tone Print/Vintage. Dva přednastavené mody a jedna poloha pro Tone Printy (které můžete snadno nahrát, stejně jako u jiných efektů firmy TC Electronic, smartphonem).

Pro mne byl kouzelný hlavně mod Spectra. Ten je založený na tom, že efekt je vícepásmový, takže mohu komprimovat zvlášť basy, středy a výšky. Střídám na koncertech kytary se singly a humbuckery a toto je pro mne zajímavé řešení. Pokud bych se rozhodl kompresor pravidelně používat, toto by byla pro mne cesta. V továrním nastavení je mod Spectra založen na transparenci, a to hlavně ve výškách. Některým spoluhráčům to zvláště se singly přišlo „až moc“, ale dá se to doladit právě ovládáním funkce Blend přímo na pedálu.

Tato funkce byla užitečná i v modu Vintage. Ten mi přišel modelovaný podle MXR Dynacompu. Takže temnější, jakoby zastřený. Tady je to, řekl bych, vyloženě „líbí/nelíbí“, nicméně Blendem si můžete „temnotu“ ze signálu ubrat.

Mod Tone Print nabízí presety různých kytaristů s možností si je doeditovat, anebo si udělat vlastní. Je to dobrá učebnice toho, jak komprese funguje, a nastavení ostatních kytaristů jsou dobrý inspirující materiál. Jediné, co by se mi na této krabičce líbilo víc? Kdybych si mohl na páčkový přepínač nasázet vlastní tři presety. Cena je 3490 Kč.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Ovládání Sustain, Level, Attack, Blend
Vstup/výstup jack 6,3 mm
True bypass ano
Napájení 9 V/100 mA


www:
www.tcelectronic.com/hypergravity-compressor/

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronic-HyperGravity-Compressor-kytarovy-kompresor~27~rijen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.