muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraTC Electronic HOF mini - kytarový reverb

25.12.2014 | Autor: Matěj Belko | sekce: pro muzikanty - testy

TC Electronic HOF mini - kytarový reverb

Dánská firma TC Electronic se na našem trhu slušně zabydlela a její čerstvý výrobek, malý a roztomilý HOF, se nedávno octl v mé laboratoři pro testování kytarových efektů. K čemu nám takový HOF bude? Napověděl mi nápis nad jediným potenciometrem, který jsem na krabičce našel - Reverb. HOF je tedy reverb a já i přišel na to, proč má tak podivný název. Ano, trochu větší kolega z firemní stáje se jmenuje Hall of Fame. A HOF je jeho zmenšená a zkrácená verze. Oproti většímu bratrovi se na jeho kovovém tělíčku nachází pouze footswitch (s nápisem true bypass), již zmíněný knoflík, ovládající míru reverbu, dva jacky, zdířka pro adaptér a zdířka pro USB. Jeden by si řekl, že to je nějak podivně „vošulený“... Ale nenechte se zmýlit, hlavní fór této krabičky spočívá v tom, že veškerá její nastavení si můžete připravit doma v počítači, v takzvaném TonePrint Editoru. A různá nastavení pak můžete do efektu ládovat přes snímače přímo ze svého chytrého telefonu.

Může se to zdát jako podivnost, každopádně to v praxi prostě funguje. Však to není u této firmy žádná novinka. Tak jak to tedy zní? Moc hezky! Samozřejmě záleží na tom, jaký „toneprint“ si do krabičky nahrajete. Všechny, co ale byly k dispozici, se mi opravdu moc líbily. Krabička neprodukuje žádný zbytečný šum ani jiné špatnosti. Zvuk je čistý, plný a barevný. Celé mi to připadá jako šikovné řešení, protože spousta lidí při koncertě nepotřebuje víc než jeden zvuk reverbu a potenciometr „víc/míň“ jim prostě bohatě stačí. Navíc to nezabere téměř žádné místo v pedalboardu a nehrozí nějaká nechtěná změna nastavení.

Pokud tedy sháníte kvalitní reverb za slušnou cenu, u tohoto pedálu bych se minimálně pozastavil. Oproti většímu bráchovi sice nenabízí možnost stereo zapojení, napájení baterií a ovládání všech parametrů v reálném čase, ale zvuk obě krabičky nabízí stejný a HOF má zase jiné praktické výhody. A rozumí si skvěle i s linkovým signálem, proto by mohl zajímat nejen kytaristy. Pořídíte ho za 3150 Kč.

Technická specifikace:

Vstup/výstup: mono/mono
Napájení: 9V adaptér
True bypass: ano

www:
www.tcelectronic.com/hall-of-fame-mini-reverb/

Psáno pro: časopis Muzikus 2014/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronic-HOF-mini-kytarovy-reverb~25~prosinec~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.