muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTC Electronic Flashback Mini Delay - až sedmivteřinové zpoždění

16.2.2016 | Autor: Mikuláš Roubíček | sekce: pro muzikanty - testy

TC Electronic Flashback Mini Delay - až sedmivteřinové zpoždění

Flashback Mini Delay, další z řady miniaturních pedálů renomovaného dánského výrobce, si i přes své rozměry s ostatními pedály TonePrint echo v ničem nezadá. Nabízí totožnou, až sedmivteřinovou, délku zpoždění jako jeho větší kolegové, stejně kvalitní (TonePrint) algoritmy, které je taktéž možné do posledního parametru modifikovat skrz USB v TP editoru pro PC či Mac. Jako u všech pedálů TP je kytarový (suchý) signál efektem nezasažen, jelikož je k signálu zefektovanému paralelní; nechybí zde ani „strum tempo“ (místo šlapání na spínač je možné tempo ozvěn nastavit hrábnutím do strun požadovanou rychlostí). Co tedy bylo daní za kompaktní rozměry? V první řadě absence přepínače volícího mezi různými typy delayů, tím pádem chybí i looper. Oproti regulérnímu Flashbacku zde nenajdeme ani přepínač rytmického podrozdělení ozvěn a stereo vstup a výstup. Je dobré si uvědomit, že svou relativní strohostí cílí Flashback Mini na uživatele, kteří delay s největší pravděpodobností používají k jednomu specifickému účelu, a právě je zcela jistě uspokojí.

Neznamená to však, že by pedál v kombinaci s chytrým telefonem nebo tabletem nabitým uloženými TonePrinty nebyl schopen patřičné univerzálnosti, spíš je pohodlné si najít pro danou potřebu ideální zvuk (nebo si ho v editoru vytvořit), nahrát ho do pedálu a více se soustředit na hraní než na kroucení knoflíčky. Mezi vhodné kandidáty pro „bezúdržbové“ delaye by se mohl řadit kupříkladu DM-3 Plus od obchodu Sweetwater pro univerzální nemodulovaný „analog“, Basic Delay pro běžně znějící, ale účel dokonale plnící digitál od kytaristy Bumblefoota nebo Space Echo přímo od výrobce; pro emulaci looperu se výborně hodí Ambient Delay od Reevese Gabrelse. Pokud vám v pedalboardu chybí nekomplikovaný delay a nemáte místa nazbyt, Flashback Mini je za 3500 Kč rozhodně jedním z nejlepších řešení takovéto situace.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:
  
Rozměry: 48 x 48 x 93 mm
Vstupní/výstupní impedance 1 mΩ/100 Ω
Spotřeba: 100 mA
Bypass: true bypass, analog dry-through
USB: mini port

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronic-Flashback-Mini-Delay-az-sedmivterinove-zpozdeni~16~unor~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.