muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTC Electronic Flashback Delay - delay s jednoduchým looperem

22.10.2013 | Autor: Matěj Belko | sekce: pro muzikanty - testy

TC Electronic Flashback Delay - delay s jednoduchým looperem


Nevím jestli to, že jsem tento testík dodal se zpožděním, nějak souvisí s tím, že se jedná o efekt delay, ale vymluvit se na to snad dá. Stejně jako jsem v minulých číslech Muzikusu testoval Corona Chorus, Shaker Vibrato a Vortex Flanger, se dnes podívám na zub další z krabiček ze série TonePrint od firmy TC Electronic. Jak již asi tušíte, Flashback Delay není nic jiného než delay. Později se dozvíme, že kromě delaye je to tak trochu i looper. Ale to ještě nevíme, já vám to zatím nebudu prozrazovat. Na modrém kovovém šasi se nachází čtveřice točítek, páčka, světýlko a šlapátko. Na stranách si všimneme dvojic jacků - krabička má jak stereo vstup, tak výstup. Pěkné. Ovládání nepřináší žádné překvapení, snad jen to, že funkce Tap Tempo je zde nahrazena možností nastavit tempo ozvěny pomocí úderů do strun vaší kytary. Stačí chvíli podržet nožní spínač a zvuk se na chvilinku zamutuje a můžete to tam „nabouchat“. Pravým dolním knoflíkem se přepínají různé typy delayů, od simlace různých analogů, pásek až po delay s modulací a reverse delay.

Čím vás však překvapím stoprocentně, je to, že krabička kromě delaye má v sobě i jednoduchý looper, který pojme až 20 sekund stereo záznamu a až 40 sekund mono záznamu, a prý je tam neomezená možnost vrstvení smyček. O funkci TonePrint jsem zde už psal třikrát, nechybí ani zde. A co zvuk? Ano, hraje to hezky. Krabička nijak nekrade signál (true bypass s možností přepnout na buffered bypass), má obrovské možnosti nastavení a zvuk je brilantní a čistý. Jako vždy, jděte si na to někam zahrát a uvidíte sami, jestli jako jó, nebo né... Jako u všech krabic z této řady, je zde také možnost nenechat krabičkou procházet signál, když je vypnutá, což se může hodit v efektové smyčce. Rád bych si s vámi o té krabičce ještě povídal, ale musím se vejít na tuhle stísněnou stránku. Pokud nejste analogoví puristé a chcete univerzální a kvalitně znějící delay, co vám úplně nezruinuje peněženku a nezabere celý pedalboard, za pokus nic nedáte. Teda maximálně zhruba 3500 Kč.


web:
www.tcelectronic.com/flashback.asp

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronic-Flashback-Delay-delay-s-jednoduchym-looperem~22~rijen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.