muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTC Electronic Ditto Looper - jednoduchý malý looper

9.3.2014 | Autor: Tomislav Zvardon | sekce: pro muzikanty - testy

TC Electronic Ditto Looper - jednoduchý malý looper


Možná už delší dobu koketujete s myšlenkou pořídit si nějaký looper, ale odrazuje vás, stejně jako mě, přílišná složitost, velikost a koneckonců i nemalá cena dostupných krabiček na trhu. Tak hurá, právě pro nás přišel dánský výrobce TC Electronic s báječnou novinkou. Jde o malý, jednoduchý funkční looper, který umí pouze to, co umět má, tedy dobře nahrávat a přehrávat smyčky. Looper se jmenuje Ditto a je schován do celokovové krabičky o velikosti 93 mm na délku. Dokonce se tam nevleze ani 9V baterie, a tak je napájení možné pouze z externího zdroje. Co se týče ovládání, je Ditto Looper opravdu synonymem jednoduchosti. Jeden otočný ovladač, který slouží k nastavení výstupní hlasitosti, jedna LED dioda indikující režim looperu (tedy buď přehrává nebo nahrává) a jeden spínač, kterým ovládáte spouštění, overduby a zastavení smyček (viz obrázek). Nic jiného není potřeba. Díky čtyřiadvacetibitovému procesoru je smyčka opravdu věrná, a to i když ji na sebe navrstvíte třeba dvacetkrát. Zvuk je pořád perfektní. Pokud looper vypnete, prochází signál bez jakékoliv ztráty. Celkem jde nahrát až pět minut hudby, což je naprosto dostačující.

TC Electronic Ditto Looper - jednoduchý malý looper


Pokud hledáte něco jednoduchého, nepotřebujete zvuky ukládat a nebo si je nějak předem připravovat, a jste odhodlaní vše vytvářet přímo „live“ na pódiu, budete z tohoto looperu nadšení. Jen je potřeba zvyknout si na ovládání a sesynchronizovat vše dohromady. Samozřejmě díky omezeným funkcím je to někdy trochu kompromis, ale když vezmu v úvahu cenu a výkon, těžko budete hledat nějakého konkurenta. Malém bych zapomněl, looper je vybaven standardním USB konektorem, který by měl časem sloužit pro update firemního softwaru. No možná se i zde dočkáme něčeho podobného, jako je tzv. TonePrint u ostatních efektů TC Electronic. Velmi muzikální krabička se skvělým zvukem a maximálně jednoduchým ovládáním.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Rozměr úplně malý :-)
Konstrukce kov
Napájení externí zdroj (není součástí balení)
max. délka smyčky 5 min
výstup/vstup 1x in, 1x out, jack 6,3 mm
propojení s PC mini-B USB pro update firmwaru
Rozměry 48 x 48 x 93 mm
true bypass ano
Cena 3190 Kč


www:
www.tcelectronic.com/ditto-looper/

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronic-Ditto-Looper-jednoduchy-maly-looper~09~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.