muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukTC Electronic Corona Mini Chorus - kytarový chorus

24.12.2015 | Autor: Mikuláš Roubíček | sekce: pro muzikanty - testy

TC Electronic Corona Mini Chorus - kytarový chorus

Těžko bychom dnes mezi mezi kytaristy hledali víc kontroverzní efekt, než je chorus, který v sobě pro mnohé z nějakého důvodu stále nese nesmazatelné stigma osmdesátých let. Dobový trend, kdy kytara bez chorusu jakoby ani nebyla kytarou, se navíc k nám, do východního bloku, dostal se zpožděním a bylo ho možné pozorovat ještě několik let po revoluci, tudíž je právě u nás ono stigma možná aktuálnější než jinde. Na Západě se však efekt pomalu začíná řadit mezi „zdravé“ retro a pozvolna se vrací do pedalboardů těch odvážnějších a na předsudky pramálo hledících.

Jak již bylo zmíněno v testíku v minulém čísle, TC Electronic je výrobcem dvou z nejcenněnějších chorusů všech dob (rackový 1210 a pedál SCF), dalo by se proto očekávat, že svůj vytříbený vkus vtiskne i do algoritmů pro Coronu (Mini). Pedál nicméně, co do „organičnosti“ zvuku, poněkud zaostává jak za svými věhlasnými předky, tak, poněkud překvapivě, i za vlastním bratříčkem z mini série, Vortex Flangerem. Ať už byl do Corony Mini nahrán jakýkoliv TonePrint, určitý chladně znějící artefakt ze zvuku takřka nebylo možné „odkroutit“, a to navzdory faktu, že je pedál vybaven, krom dvou knoflíků regulujících rychlost a hloubku modulace, i potenciometrem regulujícím poměr suchého a efektovaného signálu. Rozhodně to však neznamená, že by Corona zněla „špatně“ - jako se vším, je to zřejmě otázka vkusu, avšak pokud by člověk prahnul po chorusu pohybujícím se ve „vintage“ teritoriích, tj. klasické zvuky typu Boss CE-1, CE-2, EHX Small Clone nebo i výše zmiňovaného TC Stereo Chorus Flangeru, měl by se nejspíš poohlédnout jinde. Na druhou stranu, pokud se chcete vyhnout tomu, aby váš zvuk působil jako pocta několika velkým jménům z let minulých, mohla by právě Corona Mini sloužit jako kompaktní platforma pro vytvoření vaší osobité, neotřele znějící zvukové identity.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Rozměry 48 x 48 x 93 mm
Vstupní/výstupní impedance 1 mΩ/100 Ω

Spotřeba
100 mA

True bypass
ano, analog dry-through

Konektivita s PC
mini USB port

Cena
2 910 Kčwww:
www.tcelectronic.com/corona-mini-chorus/

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/TC-Electronic-Corona-Mini-Chorus-kytarovy-chorus~24~prosinec~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.