muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukStrymon Volante - analogové ač digitální echo

19.02. | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

Strymon Volante - analogové ač digitální echo


O simulaci páskového echa se pokouší nejeden výrobce. Strymon ale není jen tak někdo. A ani testovaný efekt není jen tak ledajaký pokus. Jde na to o dost jinak než ostatní.

Úvodníček
Krásný vzhled i provedení, jak to Strymon umí. Rozměry jsou totožné třeba s TimeLine. Adaptér je přiložen, mašinku zapínáme zasunutím napájení.
Pochopit koncepci Volante nemusí být úplně jednoduché. Je rozdíl mezi realitou a zvukovými ukázkami, kde to všechno odsejpá a jeví se být snadné. To způsobí na počátku trochu zmatku. Efekt zapojíme, začneme kroutit knoflíky, ale ono se to chová všelijak, jakoby bez logiky, záhadně.
Vše do sebe zapadne, když si osvojíme, že Volante jsou čtyři nahrávací hlavy páskového echa zapojené za sebou. Či chcete-li, čtyři za sebou postavené delaye. Čas ozvěny se nastavuje pro poslední, čtvrtou hlavu. Zbývající tři hlavy si čas odvodí z té čtvrté. Buď rovnoměrně (čtvrtky), anebo různě navzájem posunuté (trioly, předražené doby atd.).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Strymon-Volante-analogove-ac-digitalni-echo~19~unor~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.