muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukSource Audio Spectrum Intelligent Filter - nejchytřejší divnokrabička

14.3.2020 | Autor: Jan Sládek | sekce: pro muzikanty - testy

Source Audio Spectrum Intelligent Filter - nejchytřejší divnokrabička


Firma Source Audio je pro mne synonymem inovací. Někdy tedy, přiznám, až za hranou toho, co bych dokázal použít. I proto jsem byl hodně zvědavý na její současné produkty. A rovnou řeknu, že nezklamali, má očekávání předčili. V celku se dá říci, že současná produkce firmy je v duchu: maximální hodnota, minimální balení a uživatelská přívětivost. Testovaný pedál to naplňuje beze zbytku.

Začnu jeho největší předností. Tou je zvuk. A o ten nakonec jde především. Měl jsem v boardu řádku autowahů a filtrů, tenhle jednoduše vede. A to ze tří důvodů. Zaprvé nabízí - i v základním nastavení - celou škálu zvuků (znalci jistě poznají předlohy, o kterých z z důvodů ochrany autorských práv pomlčíme), které jsou vcelku ihned k užití. Za druhé, a to je problém, který mívám s podobnými pedály často, se zvuky v kapele neztrácí - je to prostě frekvenčně a barevně dobře vyladěné, a hlavně díky celkem rychle pochopitelnému ovládání na pedálu to můžete doladit. A konečně, díky parametru Sensitivity mi nedělalo problém střídat různé kytary a snímače, ke každé volbě šel efekt rychle doladit. S trackingem jsem neměl problém u žádné kytary (Godin Lgx, Fender Telecaster, Guild Starfire).

Source Audio Spectrum Intelligent Filter - nejchytřejší divnokrabička


Už takhle bych měl dostatek důvodů ke koupi. Pedál obstojí i ve zcela základním nastavení. Ale s postupem testování se přidávaly další a další možnosti. Tam už je to ale složitější a přiznávám, že ne vždy úplně uživatelsky snadné. Ovšem, naučit se to lze rychle a možností stojí za zvážení. Zařízení umožnuje připojit dedikovaný expression pedal a tap switch, to asi nepřekvapí. Překvapí ale propojení se softwarem.
To je připraveno pro uživatele operačních systémů jak Apple, tak PC, respektive iOS a Androidu. Já jsem PC a Android (Galaxy S8). Hlavně desktopová aplikace umožňuje pomocí freeware editoru doladit zvuky v doslova všech parametrech. Až jsem se v tom trochu ztrácel, ale jistě třeba klávesáci (pro které je efekt také určen) budou jako doma. Můžete si spravovat vlastní presety, ale i čerpat presety od výrobce či dalších uživatelů.

Nejvíc jsem si efektu užil při nahrávání kytar doma. Byl čas to všechno poladit a doladit, pomohlo to k hodně partům a je to určitě moc fajn i na basu. Jak by řekl můj synek: Pěkně jsem si pohrál. Naživo mi pak bylo přeci jenom trochu líto, že jsem si musel vybrat jen jeden zvuk a ten v krabičce uložit.

Mobilní aplikace je tedy trochu osekaná, ale na relativně velkém mobilním displeji funguje dobře. Byť třeba aplikace Eventide H9 je podle mého v tomto dál. Ale co jsem se díval na internetu, tak jak appka, tak desktop jsou v překotném vývoji a celkem očekávám rychlé doladění aplikace. Jen tak pro představu - v aplikaci se dostanete k desítkám dalších typů filtrů, které jenom z pedálu nedostanete.
Takže závěrem: Pokud jsou filtrování a divnozvuky vaše parketa, toto musíte vyzkoušet. Už proto, že když vás jeden zvuk omrzí, rychle najdete jiný. Ten starý si můžete uložit a kdykoliv se k němu vrátit. Což je jediná věc, která mi chybí přímo na pedálu - nějaké tlačítko Favorite, abych měl při živém hraní aspoň dva presety snadno pod nohou. Pedál je sice příjemně malý, ale toto by se vešlo.

Info
Source Audio 248 Spectrum Intelligent Filter je inteligentní (řekl bych envelope) filtr nabízející kombinaci „normálního“ pedálu a celkem nadprůměrného dovybavení v podobě aplikace a softwaru. Klame tělem, ale je to vlastně docela chytrý mulitefekt. Cena je 6412 Kč.

Plus
poměr cena/výkon
uživatelská přívětivost
velmi chytré propojení se softwarem

Mínus
Uvítal bych něco jako tlačítko Favorite.

Technická specifikace
bypass universal bypass (true bypass / analog buffered)
USB ano (update firmwaru, nastavení efektu)
napájení 9 V / 300 mA
spotřeba 165 mA
rozměry 11,4 x 7 x 5,1 cm

https://www.sourceaudio.net/spectrum_intelligent_filter.html

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Source-Audio-Spectrum-Intelligent-Filter-nejchytrejsi-divnokrabicka~14~brezen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.