muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

hardwareSource Audio Hot Hand USB

29.9.2016 | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - testy

Source Audio Hot Hand USB

Šikovné zařízení, jehož verzi pro živé hraní již firma Source Audio nějakou dobu nabízí. Hot Hand totiž v reálném čase dokáže ovládat některý z parametrů nastaveného zvuku a funguje vlastně na principu expression pedálu, jen ale nejste přikovaní na místo a můžete se volně pohybovat.

Hot Hand USB vlastně funguje obdobně, jen slouží k ovládání MIDI parametrů. V balení najdeme prstýnek, kterým pohybem ruky ovládáme daný parametr, USB přijímač signálu a adaptér, který slouží k napájení prstýnku - po úplném nabití funguje zhruba šest hodin. Prstýnek je vyroben z gumy a jde jednoduše natáhnout a připevnit na prst a je jedno, zda je vysílač signálu „v dlani“ nebo na „hřbetu“ prstů. Dosah vysílače je přes třicet metrů.

Jednoduchost jako by vůbec byla heslem tohoto výrobku. USB přijímač totiž vsunete do zdířky a on se již automaticky o vše postará. Instaluje ovladače zařízení do počítače a instaluje se i do vašeho programu, takže nemusíte dělat vůbec nic! Výrobce píše, že by měl fungovat s každým programem, který podporuje MIDI.

Samotné fungování je pak již intuitivní záležitostí. Například k nahrané MIDI stopě můžete dohrát stopu automatizace zvoleného parametru. Jako vstupní MIDI zařízení zvolíte Hot Hand a rukou, na které máte prstýnek, pohybujete tak, aby se stopa upravila podle vašich požadavků. Ukončíte nahrávání a je hotovo.

K nastavení vysílače (prstýnku) podle vašich požadavků slouží program stejného jména, který si lze zdarma stáhnout na stránkách Source Audia. Prstýnek funguje v pohybu po osách X, Y, Z a přiřazení k osám lze v programu nastavit - především hloubku a průběh, jak má na dané ose vysílač působit. Dále se dá nastavit, co se má ovládat - tedy hlasitost, pitch bend, aftertouch... Nastavit lze až šest procesů a je jedno, na jakou osu, tady je to opravdu o podrobném a sofistikovaném nastavování. Nicméně vše je zde přehledné, a pokud víte, co chcete, není problém.

Celkově se jedná o užitečné zařízení, které rozšiřuje možnosti úpravy zvuku. Ovládání a nastavení je logické a jednoduché. Prodává se za 3785 Kč.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:
Ovládání 3 osy (X, Y, Z)
Dosah 30 m
Životnost baterie cca 6 hodin
Příslušenství adaptér k vysílači
Software Hot Hand USB


www:
www.sourceaudio.net/products/hothand/hothand_usb.php

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Source-Audio-Hot-Hand-USB~29~zari~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.