přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukSource Audio Aftershock Bass Distortion - basový distortion

11.4.2017 | Autor: Radim Genčev | sekce: pro muzikanty - testy

Source Audio Aftershock Bass Distortion - basový distortion


Dostal se mi do rukou basový distortion od výrobce převážně kytarových efektů Source Audio a díky svému připojení USB, nejen basový distortion.

AfterShock je efekt uložený v hliníkové krabičce oranžové barvy. Na horní straně jsou čtyři potenciometry, třípolohový přepínač, footswich a kontrolka signalizující chod efektu. Potenciometr s označením Drive nastavuje úroveň gainu, což má na svědomí míru zkreslení a sustainu, Level ovládá celkovou výstupní úroveň, Clean ovládá poměr čistého signálu k efektovanému a Tone, díky kterému nastavujeme charakter zkreslení. Přepínač umožňuje tři typy efektu distortion, a to Tube, Heavy a Fuzz.

Po pravé straně nalezneme dva vstupy, první pro připojení baskytary a druhý buď pro připojení dalšího audio signálu, nebo pro připojení kabelu k chytrému telefonu pro datovou komunikaci pomocí audio signálu, díky kterému dostává tento efekt uplně nový rozměr (kabel pro propojení telefonu s efektem je součástí balení). Do tohoto vstupu lze posílat data pomocí aplikace Neuro App, která je zdarma ke stažení a díky níž lze efekt pohodlně ovládat: změnu nastavení efektu, nastavení ekvalizéru či ukládání presetu (presety lze ukládat a vyvolávat i pomocí nožního spínače).

Po levé straně jsou dva výstupy. Output 1 je primární výstup efektu pro zapojení do zesilovače, zvukové karty nebo do dalšího efektu, Output 2 může fungovat buď jako audio výstup nebo výstup pro tok dat opět do aplikace Neuro App nebo pro datové propojení s dalším efektem této firmy.

V přední části efektu je konektor pro připojení zdroje, který je součastí balení. Efekt nelze napájet baterií. Dále zde nalezneme mini USB konektor, který skýtá mnoho výhod, jako možnost upgradů pro pedál Aftershock, nastavení pokročilých parametrů, přístup k novým efektům firmy Source Audio a v neposlední řadě MIDI propojení. Poslední konektor na tomto efektu s označením Control Input slouží zejména k připojení k dalším externím ovladačům, kterými lze měnit vestavěné parametry efektu Aftershock.

After Shock je velmi moderní krabička, která svými možnostmi propojení s počítačem tabletem či telefonem posouvá laťku zas o něco výše. Distortion se mi nejvíce ze všech nastavení líbil hutností zvuku a nízkým šumem. Jediné, co by se ve zvuku mohlo vytknout, je, že přes všechny své možnosti nastavení trošku ztrácí na osobitosti, což u „jednodušších“ krabiček vytýkat nelze.

Info:
Baskytarový efekt Aftershock od firmy Source Audio je k dispozici za cenu  4937 Kč.

Plus:
velkým plusem je možnost propojení s počítačem, tabletem či mobilním telefonem

Mínus:
menší osobitost


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:


Napájení: 180 mA,9V DC
Hmotnost: 280 g
Délka: 11, 63 cm,
Šířka: 7 cm
Výška (včetně ovladačů a spínače): 5,61 cm


www:
www.sourceaudio.net/products/legacy/index.php

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Source-Audio-Aftershock-Bass-Distortion-basovy-distortion~11~duben~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.