přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukSeymour Duncan Powerstage 700 - moderní, polovodičový, velmi výkonný stereo zesilovač

29.12. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy
Firma Seymour Duncan je známá především svými kytarovými snímači. V posledních letech se také velmi věnuje vývoji a výrobě vlastních kytarových krabiček. A aby mohli mít kytaristé vše od jedné značky, začali vyrábět i kytarové zesilovače. A to poměrně nestandardní, malé, polovodičové, ale zato výkonné. Říkají jim Powerstage.

Intro
Seymour Duncan Powerstage 700 je polovodičový zesilovač (tedy žádné lampy) a nehraje si ani na nějakou lampovou simulaci. Je to „jen“ kvalitní zesilovač, který umí zesílit zvuk, který do něj pustíte. Má korekční předzesilovač a velmi výkonný stereo koncový zesilovač. Korekce (výšky, středy, basy) jsou aktivní a výrazně (chválím) ovlivňují zvuk. Seymour Duncan vyrábí i menšího bratříčka, a to Powerstage 170.

Popis
Zesilovač Powerstage 700 je poměrně malý a na první (i na druhý) pohled poněkud zvláštní věc. Na svou „malost“ těžká, plechová, hranatá, ale docela hezká krabice. V předním panelu má dva vstupy, čtyři potenciometry (Výšky, Středy, Basy, Volume) logo Seymour Duncan (mimochodem moc hezky vygravírované) a tři malinké LED diody. Na zadním panelu jsou dva výstupy na reproduktory (speakony kombinované s klasickým 6,4mm jackem v jednom), dva výstupy XLR se simulací reproboxu. Můžeme tedy zesilovač propojit přímo do PA, mixu nebo do zařízení DAW, i když zrovna tenhle výkonný stroj si pravděpodobně nebudou hráči pořizovat primárně na home recording.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Seymour-Duncan-Powerstage-700-moderni-polovodicovy-velmi-vykonny-stereo-zesilovac~29~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.