přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukSennheiser Amperior a Momentum - luxusní uzavřená sluchátka

24.3.2014 | Autor: Václav Vlachý | sekce: pro muzikanty - testy

Amperior


Atraktivní typy sluchátek nejsou u firmy Sennheiser ničím neobvyklým. Tentokrát zamíříme na nově vytvořenou oblast trhu, kde se začaly lehké, ale podstatně robustnější modely hojně využívat. Jejich potenciálním uživatelem může být každý, kdo vyžaduje kvalitní a hlasitý poslech pro moderní miniaturní přehrávače či mobilní informační a komunikační přístroje.

Amperior

Uzavřený, elegantní model černostříbrného Amperioru vycházející z profesionální verze HD pětadvacítek jistě neujde pozornosti diskžokejů - poněkud silnější přítlak je logickým důsledkem snahy o velmi dobré oddělení reprodukce od okolních ruchů. Obě kruhové lastury supraaurálního systému (sedí přímo na uších) skrývají neodymiové drivery s aluminiovým kmitacím systémem a mají stavitelnou výšku pomocí čtrnáctipolohové aretace. Určitým překvapením je délka přívodního kabelu (jen 30 cm) zakončeného klasickým miniaturním stereojackem, ale výrobce počítá s využitím sluchátek především u přenosných přehrávacích systémů, takže to dává logiku. Přesto lze kabel jednoduše prodloužit dvěma způsoby. Buď tradičním 1,2 m dlouhým přívodem (na konci lomený stereojack 3,5 mm) nebo zhruba metrovým vodičem, který je vybavený miniaturní klipsnou se zabudovaným mikrofonem a přepínačem pro ovládání základních funkcí připojeného iPhonu, iPodu atd. (trochu připomíná klasické hands-free u mobilů). Prodlužovačka s ovladačem i alternativní kabel jsou součástí setu. Poslech přináší velmi čisté a vyrovnané zvukové spektrum se slušnou rezervou decibelů pro ty, kteří si to rádi užívají na „plné pecky“. Využití hliníkových komponentů u kmitačky přináší charakteristicky výrazné pásmo v oblasti vyšších frekvencí, tak jak ho známe například z HF driverů pro PA nebo hi-fi, hutně znějící basy a plné, nevtíravé pásmo nižších středů.


Tak si tak říkám, odkud se pořád berou všechny ty honosné názvy pro hi-endové výrobky... Jestlipak víte, že momentum je také termín užívaný pro mentální rozpoložení hráče nebo sportovce? Pozitivní stav mysli má nepochybně kladný vliv na výkon a posílení schopností, zatímco negativní momentum může správné rozhodování ovlivnit záporně.

Momentum


Momentum

Momentum je z hlediska pohodlí a luxusu ještě o něco působivější. Ve světlehnědé, zipem opatřené vypolstrované brašně najdete parádní model s eliptickými circumaurálními lasturami pohodlně obepínající ouško. Po nasazení se ujistíte, že v polstrování náušníků z kvalitní britské kůže máte uši jako v bavlnce, a také další detaily jsou provedeny s příslovečnou německou důkladností (s tímhle na uších už zbývá jen odložit prázdný futrál na zadní sedadlo bavoráka). Za zmínku stojí určitě i díly, které nemají bezprostřední vliv na zvuk, jako elegantně vypolstrovaný nerezový hlavový most s logem či stříbrný znak firmy na zadní straně lastur, kde se přesně nastavuje jejich vyhovující pozice.

Sennheiser Amperior a Momentum - luxusní uzavřená sluchátka


Příjemně překvapí i fakt, že ačkoli je přítlak sevření minimální, jevila se mi prostupnost vnějších hluků do reprodukce v porovnání s modelem Amperior stejná, možná i nepatrně nižší. Zcela perfektně je provedeno připojení nízkokapacitního kabelu (postříbřená bezkyslíkatá měď). Působí naprosto kompaktně, a kdybych si nepřečetl, že jej lze odpojit, asi bych se k tomuto kroku odhodlával jen stěží. Systém možného propojení a dálkového ovládání je konstrukčně obdobný jako u předchozího modelu (řízení hlasitosti, přehrávání skladeb, přijímání telefonních hovorů či Voice Control), jen pár drobných detailů, jako nastavení úhlu vývodu kabelu z minijacku, ocel namísto plastu a „ologovaní“ miniaturních dílů, napovídá, že jedeme první třídou. V setu je dodáván i druhý kabel bez ovladače.

Sennheiser Amperior a Momentum - luxusní uzavřená sluchátka


I když Momentum přináší velmi vyrovnaný a realistický poslechový zážitek, nezařazoval bych tato sluchátka mezi studiové referenční modely. Pro běžného posluchače sice přinášejí velmi hlasitý, impozantní a detailní poslech, ale zní příliš brilantně a hutně na to, aby pomáhaly například při rozhodování poměrů u mixáží (ani uzavřený systém nepřináší pro takové využití žádné výhody).


Info:
Výkonné a elegantní modely sluchátek Amperior a Momentum od firmy Sennheiser doporučené pro iPhone, iPod, iPad, přehrávače MP3, notebooky a další mobilní systémy. Cena je pro oba modely stejná - 7500 Kč.

Amperior

Plus:
vysoká citlivost
čistá a vyrovnaná reprodukce
dálkové ovládání mobilních zařízení
robustní design
vynikající izolace od okolních hluků

Mínus:
vyšší přítlak
relativně vysoká cena

Momentum

Plus:

extrémně vysoká citlivost
excelentní reprodukce s dobře čitelnými detaily
dálkové ovládání mobilních zařízení
robustní, luxusní design s důrazem na každý detail
vynikající izolace od okolí
sedí velmi pohodlně

Mínus:

relativně vysoká cena

www:
en-de.sennheiser.com/dj-headphone-over-ear-amperior-stereo
en-de.sennheiser.com/over-ear-headphone-momentum-stereo

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Sennheiser-Amperior-a-Momentum-luxusni-uzavrena-sluchatka~24~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.