muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraSchecter Hellraiser Studio - elektroakustická šestistrunná kytara

11.5.2014 | Autor: Milan Kramarovič | sekce: pro muzikanty - testy

Schecter Hellraiser Studio - elektroakustická šestistrunná kytara


Originální design, kombinace klasických a nových materiálů, osvědčený typ snímání - to jsou atributy, kterými se Schecter Hellraiser Studio snaží oslovit kytaristy tvrdších stylů a nabídnout jim vzhledově i funkčně odpovídající nástroj.

Dřevo

Hellraiser má mahagonový krk a palisandrový hmatník. Tělo je zhotoveno z vrstveného javoru, vrchní vrstva dýhy má „obláčkovou“ žíhanou texturu. Rozeta kolem rezonančního otvoru je palisandrová, nechaná v původním nahnědlém odstínu. Za pozornost stojí vrstvená kobylka, která je tvořena (pokud dobře počítám) dvanácti plátky černého slisovaného dřeva, strukturou a tvrdostí připomínajícího eben. To je rozhodně dobré řešení, nedávno mi praskla kobylka u jedné z akustických kytar, čehož se zde asi rozhodně obávat nemusíme. Bohužel ale asi nelze příliš posoudit, co tato vrstvená kobylka udělá se zvukem, museli bychom mít stejnou kytaru s masivní kobylkou vedle této a obě je porovnat.

Vykládání a lemovky

Vzhled této kytary je poněkud metalový, jak už její typové označení napovídá. Nicméně lemovky a vykládání jsou zhotoveny velmi jemně, precizně a vkusně. Já sám, ač nemetalista, bych se naprosto neostýchal tento nástroj zcela veřejně používat.

U testovaného modelu v barevné úpravě BCH (Black Cherry) jsou značky na hmatníku, lemovky těla a vykládání palisandrové rozety vyrobeny z barevnějšího abalonu, u modelu v barvě STBLK (See-Thru Black) jsou pak čistě perleťové. Tvar značek na hmatníku a vykládání rozety nese název Gothic Crosses, tedy gotické kříže. Přes tento název jsou velmi pěkné a mně se líbí.

Snímač

Hellraiser Studio je osazena kobylkovým snímačem Fishman Sonicore a předzesilovačem Fishman Presys Plus s možností korekcí basů, středů, výšek a přepínáním fáze, nechybí zde ani vynikající automatická ladička a notch filter pro eliminaci zpětné vazby.

Zvuk

Akusticky je zvuk velmi vyrovnaný, krásně čitelný, zejména u výšek. Menší objem těla s cutawayem ovšem neposkytuje příliš velký rozsah dynamiky. Javorová překližka ve spojení s poměrně silnou vrstvou tvrdého lesklého laku dává ostřejší a poněkud plošší zvuk. Co je ale na úkor měkkosti, výrazně přispívá k již zmíněné čitelnosti a konkrétnosti. To je důvod, proč se mi výsledný zvuk líbil.

Prakticky totéž platí i o zvuku po zapojení do zesilovače. Zde je ovšem ještě třeba zmínit dobré seřízení snímače (umístění pod kobylkovým pražcem) a velmi funkčně nastavené korekce. Všechny struny hrají, zvuk žádné z nich není utopen mezi ostatními. Je to dobré.

Závěr

Hellraiser Studio je zvukově vyrovnaná kytara, akusticky i přes snímač. Je velice čistě vyrobená, pěkně ladí. Kytaristu zvyklého na obrovské celomasivní jumbo nebo dreadnought asi nijak neoslní, nicméně jde přece o jiný druh nástroje - je to kytara elektroakustická, pro doprovody v tvrdších a hlasitějších stylech určená. Tento svůj účel splní nejspíš velmi dobře.

Info:
Schecter Hellraiser Studio je elektroakustická šestistrunná kytara s javorovým vrstveným tělem a mahagonovým krkem. Je osazena kvalitní elektronikou Fishman. Cena je 12 999 Kč.

Plus:
zpracování
ladění
použité materiály
vyrovnanost zvuku
elektronika

Mínus:
menší rozsah dynamiky
ostřejší středy a basy


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Krk mahagon
Tělo Vrstvený javor
Hmatník palisandr
Kobylka vrstvené dřevo
Elektronika Fishman Sonicore (snímač)
Fishman Presys Plus (předzesilovač)
Vykládání a lemovky abalone
Cenzura 25,5”


www:
www.schecterguitars.com/products/Acoustic-Guitar/Hellraiser-Studio-Acoustic.aspx

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Schecter-Hellraiser-Studio-elektroakusticka-sestistrunna-kytara~11~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.