S.I.T. Willie Adler a Zach Myers Signature Series - signované sady strun

S.I.T. Willie Adler a Zach Myers Signature Series - signované sady strun
S.I.T. Willie Adler a Zach Myers Signature Series - signované sady strun

S.I.T. Willie Adler a Zach Myers Signature Series

Zůstat v dobrém naladění!

Respektive dobře „naladěn“, to má na starosti americká firma S.I.T. Strings Corp. sídlící a, světe div se, také vyrábějící všechny možné kytarové struny v USA, v Ohiu, ve městě Akron.

 

Mně se do rukou dostaly hned dvoje signované struny, vyrobené, nebo by se dalo říci složené, přesně dle požadavků heavymetalových kytaristů páně Wiliema Adlera a Zacha Myerse.

 

Jako kytarista moc dobře po těch letech laborování s tloušťkou strun vím, co znamenají číselné hodnoty na krabičkách strun, a pamatuji si, jak v raných dobách byl u čísla uveden i příslušný laděný tón - e1, h, g... V dnešním čase již naprosto pasé. Pokud jste zrovna ještě nekupovali „hybridy“, které mají za úkol hráčům tvrdších stylů poskytnout možnost řádně zadusat a přitom zachovat „měkké“ honění hadů po hmatníku, jsou tu ještě všemožné devítky, desítky, jedenáctky a tak dále. Ty všechny mívají svoji, sobě vlastní sestavu průměrů.

 

Jenže dneska se, ať už z důvodu lepšího soundu nebo postupné nemohoucnosti „mistrů“, spousta kytaristů, a potažmo celých souborů, uchyluje čím dál častěji k podlaďování. Ti první průkopníci o půltón, pak většinou o tón, a pokud ladění není vůbec úplně jiné, než velí „ustálené“ mravy, není problém načapat zvrhlíky, kteří to solí o tón a půl dolů a nezřídkakdy ještě níž. No a aby z toho pak na krku kytary nebylo bláto, musí se kupovat silnější, anebo právě jako v případě těchto dvou sad vyrobených na přání umělců a vtipně doplněných i o „originál“ jejich trsátka, specifické sady strun.

S.I.T. Willie Adler a Zach Myers Signature Series - signované sady strun
S.I.T. Willie Adler a Zach Myers Signature Series - signované sady strun

S.I.T. používá speciální postup při výrobě strun. Stay-in-Tune. Je to procedura potažení strun adhezní vrstvou, jejímž výsledkem je právě kvalitní ladění.

 

V případě prvního kytaristy Willieho Adlera sestava čítá hodnoty .010, .013, .017, .026, .036 a .048 (pro porovnání standardní „desítky“ - .010, .013, .017, .026, .036 a .046).

Druhý v řadě (rozuměj za sebou na mém stole) je pak Zach Myers. Jeho struny jsou složeny z „drátů“ .011, .015, .018, .026, .036 a .050 (opět pro porovnání standardní jedenáctky - .011, .014, .018, .028, .038 a .049).

 

Zach Myers

Kytarista a zpěvák kapely Shinedown a formace The Failrwell. Jako muzikant skupiny, která prodala přes šest miliónů desek, si určitě své struny zaslouží. Stejně tak jako i vlastní model kytar PRS, na které hraje.

 

Willie Adler

Kytarista amerických Lamb of God. Je nejmladším členem kapely a bratr bubeníka Chrise. Řadí se mezi kytarové samouky. Hraje na kytary značky ESP. Spolu s Markem Mortonem je hlavním skladatelem v kapele.

 

www

sitstrings.com/strings/signature

Psáno pro časopis Muzikus