přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraRoland Cube 60

20.12.2004 | Autor: Jan Císař | sekce: pro muzikanty - testy

Roland Cube 60

Roland Cube 60

Mezi kytaristy nemá simulační technologie COSM firmy Roland nejlepší jméno - vesměs jsou jí vyčítány ploché a chemické zkreslené zvuky. Na druhou stranu její modulační efekty jsou takovým krabičkovým standardem, který těžko někoho urazí. Toto kombo obsahuje obojí - jak dva simulované COSM kanály, tak sekci SFX s modulačními efekty. Název je celkem přiléhavý - krabice o rozměrech 41 x 44 x 28 cm a váze bezmála 15 kg skutečně vypadá jako celkem nenápadná kostka. Navíc nemá žádné vystupující části, protože ovládací panel je zapuštěn do vrchní části komba. Výhodou je lepší přístupnost ovládání při hře ve stoje, na druhou stranu už na Rolanda nemůžete postavit nic dalšího, ledaže byste přístup k ovladacímu panelu obětovali. Kombo má u mě plus za ochranné prvky - 12" reproduktor je chráněn fortelně vyhlížející mříží a ochranné "rohy" kryjí i všechny boční hrany. Po stránce nastavitelnosti je řešen takto: první kanál obsahuje simulaci "čistého" aparátu Roland JC120 s funkcí bright + vlastní volume, druhý kanál dává na výběr mezi simulací akustické kytary a osmi různými crunch nebo hi-gain aparáty, lze ho ovládat pomocí gainu a vlastního volume. EQ je společný oběma kanálům, je klasický třípásmový s potenciometrem presence navíc. SFX sekce má dva ovladače, jedním lze přepínat mezi efekty chorus/flager/phaser/tremolo a posunem dráhy mírně modifikovat jejich intenzitu, druhým ovládáme delay, který se po "ujetí" poloviny dráhy mění na reverb. Jednoduché, nicméně zvukové možnosti lehce omezující řešení.
Co se týče zvuku: byl jsem překvapen, jak hlasitý umí Cube 60 být - po nastavení hlasitosti na stupeň 6 už jsem byl lehce ohluchlý. Asi i díky "na míru" šitému kombu se u mě lehce rehabilitovala funkce COSM - zvlášť vlastní Roland simulace Dyna Amp je zvukově průrazná a má šťávu. Kvalita efektů je solidní, bohužel nemůže vyniknout díky omezeným možnostem nastavení (zvlášť krátký delay je nepříjemný). Za zmínku stojí recording, line a tuner výstupy, možnost připojit externí box a také ovládání funkcí pomocí tří standardních footswitschů (kanály, SFX, delay/reverb). Cena téhle krychličky je 13 040 Kč včetně DPH.


Psáno pro: časopis Muzikus 2004/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Roland-Cube-60~20~prosinec~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.