přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukRocktron Reaction Distortion II - zkreslovací pedál

1.11.2015 | Autor: Vladimír Dvořák | sekce: pro muzikanty - testy

Rocktron Reaction Distortion II - zkreslovací pedál

Další pedál z řady Reaction je zkreslovací. Hodně zkreslovací. Tolik, že se daleko více než nakopávadlo lampového předzkresleného zvuku hodí k použití do čistého zvuku jako plnohodnotný zkreslený kanál. Ať už sólový či beglajtový, umí obojí, a vše mezitím velmi dobře.

Krabice je velmi podobná digitálnímu delayi stejné řady. Je na první pohled také se čtyřmi ovládacími čudly, kde druhý zleva je (podobně jako u DD), kdožvíproč jiný. Popořádku zleva: Level - ovládání hlasitosti efektu, Tone - zdvojený potenciometr k nezávislému nastavení výšek a basů. Pak následuje ovladač Focus. To je podle mého názoru posouvání záběru obou předcházejících tónových clon (tedy basů a výšek), od poměrně úzkého ohraničení frekvence basů, resp. výšek (Focus zcela vlevo), až po daleko širší záběr okolních frekvencí. Takový Q parametr, běžný na studiových mixpultech. A posledním čudlem je Drive, tj. míra zkreslení. Baterie je opět přístupná odšroubováním horního, tady černostříbrného, krytu. Vypadá to, že k manipulaci žádného nástroje netřeba. Oba dva šroubky s vroubkovanými hlavami jdou pohodlně povolit i rukou. Ale po odklopení krytu baterie z příliš těsného prostoru nejde snadno uvolnit.

Opět true bypass, opět lehké potlačení basů průchodem. Samotná nabídka zkresleného zvuku je velmi široká. Drive začíná na výrazném crunch zvuku a přes hutný heavy doprovod se lze snadno dostat až k nekonečným sólům. Ovladače Tone a Focus mají zásadní vliv na barvu zvuku a nezávislým nastavením basů a výšek lze dosáhnout opravdu velmi barevných a hlavně velmi použitelných odstínů. Focus navíc „umí“, hlavně ve své poloze vlevo, různé typy tzv. „vykousnutých“ scooped zvuků moderních stylů, včetně těch podladěných. Přepnutí do aktivního stavu je u této krabice podobně bezproblémové jako u DD. Neděje se pomocí hardwarového nášlapného přepínače, ale zřejmě dotykovým principem přepnutí. Takže nohou neucítíte typické cvaknutí. Jinak je to krabice fortelná, myslím, že při pódiovém skotačení se není třeba bát jejího poškození. Cena je XXXX Kč.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Max.vstup +8 dBu
Max.výstup +6 dBu
Impedance vstup/výstup 1 MΩ/1 kΩ
Napájení 9 V (baterie, adaptér)
Spotřeba 20 mA
Rozměry 125 x 78 x 61 mm
Hmotnost 0,7kg


www:
www.rocktron.com/reaction-distortion-2.html

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Rocktron-Reaction-Distortion-II-zkreslovaci-pedal~01~listopad~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.