přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýRockboard Power LT XT - power banka, která umí napájet efekty i mobil

18.3.2018 | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

Rockboard Power LT XT - power banka, která umí napájet efekty i mobil


Možná to zní jako ptákovina, napájet efekty power bankou. A proč? Jenže ony se nějaké výhody přeci jen najdou...

Balení
Je nápadité a chytře udělané. Je to tenký plast ve tvaru válce, který v sobě skrývá vše potřebné. Trošku to na první pohled vypadá, jako bychom si domů přinesli láhev tvrdého alkoholu. Uvnitř najdeme nabíječku, kablíky na propojení a banku. Já jsem „ve své lahvi“ našel tři kablíky na efekty plus jeden na mobil, ale podle manuálu jich má být mnohem víc. Zařízení asi přede mnou zkoušel nějaký „roztržitý“ tester. Nicméně výčet kablíků a jejich množství se lišil podle zdroje: web prodejců, manuál, popis na krabici, každý píše něco jiného. Šikovnou drobností jsou plastové čepičky. Je doporučeno je nasadit na nepoužívané konektory kvůli zkratu.

Banka
Je lehká, má malé tělíčko, ne nepodobné krabičce lehkých cigaret. Zapíná a vypíná se zapuštěným tlačítkem. Signalizace stavu nabití, respektive vybití, zajišťují čtyři LED diody. Jsou sice drobné, ale dobře viditelné. Vstup pro nabíjecí adaptér je klasický mikroUSB. Banku tedy lze nabíjet nejen přiloženým, ale libovolným USB zdrojem. Výstupy máme tři. Jeden je pětivoltový mikroUSB, tedy třeba na mobil, foťák a tak dále. Využití banky je tedy opět univerzální, není striktně omezeno na muzikanty. A pak tu máme dvě klasické samice à la efektový adaptér Boss; mínus uvnitř, plus venku. Použití je jasné, zapojíme přiložené kabely, zapneme banku, a mydlíme.
Efekty je možné napájet, i když banku dobíjíme. V takovém případě vlastně poslouží i jako jakýsi filtr sítě. S využitím power banky nám odpadnou problémy se zemnicí smyčkou (tedy ten proklínaný brum, který často produkují low-end zdroje), protože nahrazuje devítivoltovou baterku.
Při využití power banky je třeba z efektů vyjmout baterie (které často necháváme uvnitř jako záložní zdroj). Protože pokud je vše vypnuté, baterky se přes banku vybíjejí.

Trocha teorie i praxe
Co se týče doby, jak dlouho naše krabičky pojedou, výrobce udává obecný údaj 15 až 50 hodin. Jak se dobrat přesnějších číslel? Platí, že kreslítka, wah, filtry a další analogové krabičky mají maličkatý odběr, někde mezi 5 až 15 mA. Digitální krabičky jako delay, whammy, ale i digitální kreslítka mají spotřebu podstatně větší, něco mezi 100-300 mA.
Připravil jsem pro vás do tabulky jednoduché srovnání výdrží pro tuto banku LT XT (kapacita 6600 mAh) v závislosti na odběru.

 efektproudový odběr (mA)vypočítaná doba napájení (hodin)
zkreslení1073
obecný digitální efekt1007,3
obecný digitální efekt1504,8
Obecný digitální efekt2003,6
obecný digitální efekt3002,4
Boss CH-11548
Boss DD-75513
Strymon El Capistan2503
Ibanez TS-9891
Digitech Drop2203,3


Údaje berte jako teoretické, v praxi se budou lišit. Provedl jsem měření výdrže s efektem Digitech Drop (cca 220 mA) a s kreslítkem Hermida Zendrive (cca 7 mA). Naměřené hodnoty dobře odpovídaly těm uvedeným v tabulce. Nicméně výdrž záleží též na teplotě (nízká teplota rovná se kratší doba), na stáří banky (čím starší, tím méně vydrží) a na její celkové kondici.

Nabito vybito
Podobně jako u jiných firem, i zde jsou neznámou využité baterie, výrobce je ve specifikaci skoupý. Není jasné, zda vydrží, nebo za chvilku „odejdou do kopru“. Dále není udáno, zda zařízení obsahuje ochrany proti zkratování a proti přetížení (bál jsem se ověřit).
Obecně power banky představují zajímavou alternativu k napájecím zdrojům. Odpadají problémy s brumem. Nemusíme na pódiu tahat napájecí šňůru až k pedalboardu. Nemusíme nakupovat (a vyhazovat) baterky.
Použití je jednoduché jak facka. Power LT XT se dal snadno připevnit na spodní stranu pedalboardu nebo umístit mezi efekty. Kablíky máme, stačí propojit a hrát. Nu, tudy zřejmě cesta vede...

Info
Power banka Warwick RockBoard Power LT XT umí napájet efekty i mobil. Cena je 1808 Kč.

Plus
příslušenství
účelnost a využití
univerzálnost

Mínus
nedostatečná specifikace
neumí 12 V

V čísle 04/2017 časopisu Computer najdete test power bank. Pochvalu zaslouží důkladný způsob měření. Dobře jsou postihnuty výhody i nevýhody bank, včetně rad, jaké parametry mají význam při rozhodování o koupi.

Power LT XT je nabízena v několika barevných verzích (černá, zlatá, stříbrná...).

Technická specifikace
kapacita 6600 mAh
vnitřní osazení 3x lithium-iontová baterie 3,7V/24,42 Wh
životnost ≥ 500 vybití
doba dobíjení cca 7 hodin
vstup 1x microUSB, 5 V / max. proud 1,0 A
výstup 1x USB 5 V / max. proud 1,0 A
výstupy pro napájení efektů 2x nezávislé (9 V / max. proud 1,0 A)
signalizace nabití 4x LED dioda
rozměry 114,5 mm x 58 mm x 22 mm
hmotnost cca 230 g
dodávané kablíky 1x USB – mikro USB (50 cm), 2x power kabel (50 cm), 1x pětivýstupový daisy-chain (155 cm)


Web
warwick.de

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Rockboard-Power-LT-XT-power-banka-ktera-umi-napajet-efekty-i-mobil~18~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.