muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýRockbag Premium Line Plus - nejvyšší řada značky Rockbag

1.7.2009 | Autor: Petr Škuta | sekce: pro muzikanty - testy

Rockbag Premium Line Plus - nejvyšší řada značky Rockbag

Rockbag Premium Line Plus - nejvyšší řada značky Rockbag

Lítáte ze zkoušky na zkoušku, rádi byste si vzali pohodlný gigbag, ale starost o vašeho miláčka vám to nedovolí, a nezbývá vám než se tahat s těžkým a neohrabaným kufrem? Pokud kývete souhlasně hlavou, zbystřete a čtěte dál.

Do redakce nám totiž přišly dvě lehce přenosná, ale přitom nadstandardní ochranu poskytující „měkká“ pouzdra – kytarový a basový „futrál“ od warwickovskýho Rockbagu spadající do nejvyšší řady Premium Line Plus. Obě pouzdra se liší pouze velikostí (ten basovej je samozřejmě větší :-), jinak jsou naprosto identické. Ačkoli test píši v čísle jednotném, vše napsané platí pro pouzdra obě.

Na první pohled zaujaly kvalitní materiály a velmi tlusté dvojité polstrování. Díky tomu pouzdro působí velice pevně a budí okamžitou důvěru. Zpracování pak slibuje, že gigbag nástroj nejen dostatečně uchrání, ale sám toho hodně vydrží.

Spodní strana pouzdra je potažena pogumovanou „koženkou“ (dle výrobce se jedná o PVC) a vybavena čtyřmi kovovými nožkami, což zaručuje delší životnost. „Pogumované“ jsou rovněž obě kapsy, nezbytné pro různé ladičky, noty, popruhy, kabely, prezervativy...

Semišový vnitřek je na kritických místech (uložení kobylky a hlavy nástroje) vytvrzen pevnou látkou, takže například vystouplý šroubek kobylky, či špatně uštípnutá struna trčící z ladicí mechaniky nemůže pouzdro poničit. Vevnitř se o bezpečné uložení krku stará vypolstrovaná „kapsa“, která neslouží jen k uložení sady strun, ale krk se na ni položí a připne pomocí spřežky na suchý zip, nástroj tak uvnitř „nelítá“.

Gibgag drží na zádech (po individuálním nastavení popruhů) pevně a nekývá se při chůzi ze strany na stranu. Tíha nástroje není téměř znát. Dva nastavitelné ramenní popruhy s kovovými karabinami (v jednom je již dnes běžná kapsička na mobil) jsou rovněž polstrované a pro lepší pohodlí jsou z vnitřní strany potaženy již zmíněnou pogumovanou „koženkou“. Tyto popruhy je možné „odinstalovat“ a schovat do jakýchsi podlouhlých vertikálních kapes uzavíratelných na zip. Pouzdro lze pak nosit jako klasický kufr bez plandání popruhů. K tomu nám slouží dva polstrované ruční úchyty. Gigbag je promyšlen do posledního detailu – karabiny popruhu, které by jinak tlačily do ramen, je možné zakrýt jakýmsi koženkovým polstrovaným „řemenem“, takže nikde nic netlačí, nepíchá, masivní zipy ve mně budí důvěru a nechybí ani takové „prkotiny“, jako je okýnko na jmenovku. Zkrátka Warwick si s pouzdrem skutečně vyhrál a je vidět, že se opravdu jedná o nejvyšší řadu značky Rockbag.

Doporučené maloobchodní ceny včetně DPH jsou 1599 Kč za kytarový a 1659 Kč za basový pouzdro.

Technická specifikace:

materiál: pevný voděodolný povrch RokTex s částmi z umělé kůže
barva: černá (RB 20620, RB 20621 a RB 20622: „kamufláž“)
vnitřní potah: černý samet
polstrování: dvojité – 30 mm (polstrování oddělující přepážky)

speciální vlastnosti
Guitar-Saving-System a Neck-Saving-System pro dokonalou ochranu
extra ochranné polstrování spodního zámku řemenu na nástroji, ochrana kobylky a mechanik RokTex
odnímatelné zádové řemeny 50 mm s Shoulder-Saving-System (polstrovaná ramenní neklouzavá vložka)

Psáno pro: časopis Muzikus 2008/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Rockbag-Premium-Line-Plus-nejvyssi-rada-znacky-Rockbag~01~cervenec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.