přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukRed Panda Raster - digitální delay s integrovaným pitch shifterem

12.01. | Autor: Slávek Šámal | sekce: pro muzikanty - testy
Raster od červené pandy? Grafici se mohou bavit, jestli je lepší vektorový nebo rastrovaný obrázek. Vy si změnítě jasně definovanou kytaru na rastrovanou pomocí efektu Raster Red Panda. A i ta rastrovaná může mít něco do sebe...

Nejprve bych měl napsat, že následující článek bude o kytarovém efektu. Je dobré na začátku to napsat, protože když jsem krabičku v redakci přebíral, říkali: „Kde je? Jo tamhle, to je vlastně ta, o které vůbec nevíme, co má dělat.“ A to je něco pro mne, protože já mám praštěné věci rád. Pro milovníky konzervativních vyjádření ale mohu zjednodušeně napsat, že ona rastrovaná panda je (zejména) kytarový efekt typu digitální delay. Pro nás ostatní, bláznivější a hledající nové netušené zvukové obzory, ale píši tento článek, kde se dozvíte, že až tak normální delay to není.

Red Panda Raster - digitální delay s integrovaným pitch shifterem


Panda v kostce
Efekt Raster od firmy Red Panda je v základu digitální delay s maximálním zpožděním 750 ms a s integrovaným pitch shifterem s mnoha možnostmi ve zpětné vazbě. Tím umožňuje velmi výrazné a až netušené možnosti změny zpožděného signálu.

Černé pandí čumáky
Tato panda má tělo převážně v bílé (byť s trochou oranžové), černou zde zejména najdete na knoflících ovladačů. Ovládání je rozděleno do tří řad. V horní najdete tři potenciometry, dva jsou běžné pro většinu efektů typu delay. Tedy čas zpoždění (delay time) a úroveň zpětné vazby (feedback), který určuje počet opakování. Třetí ovladač ovládá výšku tónu efektu (pitch shifter) ve zpětné vazbě, případně fázový posun zpožděného signálu (bude vysvětleno níže).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Red-Panda-Raster-digitalni-delay-s-integrovanym-pitch-shifterem~12~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.