přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraR. Cocco 5C - baskytarové struny

5.2.2016 | Autor: Zdeněk Wimpy Tichota | sekce: pro muzikanty - testy

R. Cocco 5C - baskytarové struny

Nalézt struny, které vám budou vyhovovat, může trvat určitý čas. Řada hráčů zůstává věrná jedné značce, ke které došli po zkoušení a hledání svého zvukového a cenového ideálu. Díky nápisu „from my hands to your hands“ na vás z balení strun R. Cocco dýchne něco osobnějšího. Tyto struny jsou ručně vyráběné a tato věta podtrhuje to, že Richard Cocco to myslí s kvalitou vážně a navazuje s cílovými zákazníky osobnější kontakt.

Struny jsem natáhl na svou stálici Fender Jazz Bass Marcus Miller 5. Strunu H protahuji skrz tělo, ostatní jdou klasicky vrchem. Struny patří spíš k těm měkčím, nejsou to tuhé dráty, ale spíš poddajná „háďata“, což mně osobně vyhovuje. Takže po natažení paráda, všechny struny zvoní, tuhé jsou tak akorát, takže hurá na kšeft (koncert).

Zvukově i pocitově mi tato sada připomíná struny DR Lo-Rider, které jsem léta používal. Struny zní velmi dobře a plně, mají skvělou artikulaci, výšky při hře slapem jsou zvukově vyvážené, rozhodně nejde o struny „nacinkané“. Struny se dobře prosadí v kapele, nejsou bučivé, prostě parádní struny.

Když se můj první koncert s touto sadou převalil do druhé poloviny, zjišťuji, že struny mají ostřejší ovinutí, s čímž začínají nesouhlasit mé prsty. Toto jsem ale zažíval i u strun DR Lo-Rider, oproti tomu DR Hi-Beam jsou jemnější. Každopádně tato ostrost se po dvou koncertech vytratila. Také jsem zaznamenal určitou nevyváženost, tedy jako by slábnutí a opětovné nabíhání tónu struny H. Po obdobných a i horších zkušenostech s jinými výrobci (DR, Fodera, Elixir, Ken Smith, EBS, Ernie Ball, D’Addario, Warwick) beru toto s rezervou, prostě se to úplně nepovedlo. Struny pro baskytaru s sebou nesou určité riziko. Výrobce většinou nemá šanci poznat, jestli všechny struny v sadě hrají tak, jak mají, a jestli některá ze strun nebude už z výroby mrtvolou (což nepotěší zejména slapaře). Bohužel toto se vám může stát i u strun v té nejvyšší cenové hladině. Jde bohužel o loterii, při které nevíte, jestli sada, kterou jste pořídili, bude kompletně v kondici. Většina výrobců se k tomuto staví pozitivně a hluché struny vám ochotně vymění. Na struny jsem zatím odehrál šest koncertů, jejich zvukové vlastnosti jsou stále stabilní, osobně je mohu jen doporučit.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Počet strun 5
Tlouštky strun .045, .065, .085, .105, .125
Materiál ocelové nebo niklové vinutí


www:
www.coccostrings.com

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/R-Cocco-5C-baskytarove-struny~05~unor~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.