přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukProdipe TT-1 Ludovic Lanen - dynamický mikrofon

1.6.2010 | Autor: Petr Průcha | sekce: pro muzikanty - testy

Prodipe TT-1 Ludovic Lanen - dynamický mikrofon

Prodipe TT-1 Ludovic Lanen - dynamický mikrofon

Francouzský výrobce IPE Music uvedl na trh nový dynamický mikrofon Prodipe TT-1. Ludovic Lanen, s jehož signaturou se vyrábí, je prominentním francouzským zvukovým mistrem. Jedná se o mikrofon s ledvinovou směrovou charakteristikou, jenž je určený především pro zpěv a mluvené slovo. Vzhledově působí velice sympaticky a elegantně, antracitově černý povrch, robustní, celokovová konstrukce - máte zkrátka pocit, že „něco“ držíte v ruce. Jediným ovládacím prvkem je zapuštěný posuvný plastový vypínač. Tělo TT-1 je potaženo jakoby tenkou vrstvou gumy, takže velice dobře padne do ruky a skvěle drží v dodávaném plastovém držáku na stativ. Ústí kulatého těla s klasickým samčím XLR konektorem je zploštělé ze třech stran, což zabraňuje samovolnému putování mikrofonu kamsi, když ho odložíte jen tak. Vnitřní konstrukce TT-1 již odpovídá levnější kategorii. Kapsle je uchycena v plastové vložce, která je vlepena přímo do korpusu. Ovšem při praktickém testu se manipulační hluk jevil s ohledem na cenu překvapivě nízký, evidentně účinkem tenké gumové vrstvy, kterou lze najít i uvnitř těla. A jak to hraje? Ve zvukovém spektru uslyšíme poněkud zvýrazněné hlubší frekvence, jinak je však zvuk hlasu a zpěvu plný a dynamický, a spolu se slušnou zpětnovazební odolností bychom tyto vlastnosti hledali u mikrofonů o řád výše. Co říci na závěr? Za doporučenou prodejní cenu 1090 Kč s DPH je to „hodně muziky za málo peněz“, rozhodně doporučuji vyzkoušet.

typ mikrofonu: dynamický
charakteristika: ledvinová
citlivost: -49 dBV/Pa (2,2 mV/Pa)
frekvenční rozsah: 50 Hz-15 000 Hz
výstupní impedance: 600 Ω/1 kHz (+/-30 %)

Psáno pro: časopis Muzikus 2009/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Prodipe-TT1-Ludovic-Lanen-dynamicky-mikrofon~01~cerven~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.