přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukProdipe Pro 880 - nejvyšší model řady sluchátek francouzské značky

1.6.2012 | Autor: Jezz. | sekce: pro muzikanty - testy

Prodipe Pro 880 - nejvyšší model řady sluchátek francouzské značky


Jde o nejvyšší model řady sluchátek francouzské značky Prodipe. Sluchátka této značky jsem před lety testoval, nynější řada je obměněná, čítá opět tři modely, všechny se jmenují Professional Monitoring Headphones Pro, liší se číselným označením, nejlevnější je typ 580, dražší jsou 800 a 880. Testovaná Pro 880 mají nejširší frekvenční rozsah, od 10 Hz do 35 kHz. Poněkud překvapivé je, že nejvyšší impedanci (45 Ω) mají 800, 880 mají stejných 32 Ω jako 580. Kladou tedy menší požadavky na kvalitu sluchátkového předzesilovače, i když jde o určitý kompromis v kvalitě přednesu, zejména v zkreslení. Citlivost výrobce udává 96 dB, +/-3dB (výrobce neudává při čem měřeno, rozptyl hodnot je pro mě překvapující), maximální výkon (příkon?), který sluchátka zvládnou (Power Handling Capability) je 1500 mW. Design je podobný AKG 17x (27x). Jedná se tedy o sluchátka uzavřená, circumaurální. Mají snímatelné koženkové podušky (náušníky), hlavový most je tvořen třemi dráty, pod kterými je koženkový pás, který se automaticky přizpůsobí široké škále řep. Kabel vede k levé mušli, je v prostřední části kroucený, měří cca čtyři metry. Je zakončený malým stereo jackem, na kterém je našroubovaná redukce na velký 6,3mm TSR. Poslech je celkem hlasitý (nízká impedance, ale nižší citlivost), živý, v souladu s dnešním trendem výrazných výšek, je velmi jasný a presentní. Při vysokých hlasitostech jsou vyšší středy poněkud nepříjemné, ale myslím, že se hodně lidem budou sluchátka líbit. Uzavřený design potenciálně znamená méně basů, ale jsou tam, příjemné, měkké. Sluchátka lehce zkreslují až při hodně vysoké hlasitosti (výrobce konkrétní informace neudává), výkon je s rezervou dostačující i pro potřeby nahrávajícího bubeníka. Na hlavě sedí velmi dobře, jako u všech sluchátek s koženkovými náušníky se ale po delším poslechu ouška zapotí. Závěrem: pohodlná sluchátka se solidním zvukem, vhodná pro kvalitní poslech při nahrávání, kde oceníte uzavřený design a vysokou hlasitost. Drobná výtka směřuje k informační zdrženlivosti na všech prezentačních materiálech. Doporučená maloobchodní cena je 2242 Kč.

typ: uzavřená
impedance: 32 Ω
citlivost: 96 dB (+/-3dB)
frekvenční rozsah: 10 Hz-35 kHz
příkon: 1500 mW
kabel: jack 3,5 mm a redukce jack 6,3 mm stereo

www.prodipe.com/en/products/headphones/item/45-pro-880

Psáno pro: časopis Muzikus 2011/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Prodipe-Pro-880-nejvyssi-model-rady-sluchatek-francouzske-znacky~01~cerven~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.