přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukProdipe Natural 6 - aktivní reprobedna s pěti vstupy

21.6.2018 | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

Prodipe Natural 6 - aktivní reprobedna s pěti vstupy


Dostala se mi do rukou aktivní reprobedna francouzské společnosti Prodipe. Jde o model Natural 6, což předznamenává osazení šestapůpalcovým středobasovým reproduktorem s jednopalcovou výškou. To vše je doplněno zesilovačem, vstupy a reverbem. Využití? Kupříkladu zpívající kytarista, ale i klávesista, „obývakový“ DJ nebo jednoduše ten, kde chce oslovit dav třeba na hasičských závodech. Pojďme se bedně Natural6 podívat na zoubek.

Sympatický design
Existují prostě výrobky, které na první pohled vypadají lacině. O Prodipe to říci rozhodně nelze. I když je na krabici napsáno made in China, tak výrobek svým engineeringem pocházející z Biskajského zálivu úplně levně nevypadá. Francouzská společnost se podle svého vyjádření snaží vyrábět kvalitní produkty za přijatelné ceny. To by nakonec mohl říci každý, kdo chce prodat. Pojďme se podívat, jak je to u produktu Prodipe.
Zpět k designu. Ano, soustava je vyrobena pravděpodobně z tvrzeného plastu. Ovládání včetně vstupů je v horní části, což může být v případě umístění na reproduktorový stojan nevýhoda. Sám ale přítomnost hnízda pro 35mm tyč považuji za výhodu. V přední části je pod kovovou klecí umístěný reproduktor, v zadní části potom konektor pro napájecí kabel, vypínač a přepínač Ground Lift, který by měl zajistit eliminaci případných nežádoucích brumů.

Provedení
Jak jsem napsal v úvodu, využití Prodipe Natural 6 je velmi široké. Hodí se zpívajícímu kytaristovi do malého intimního klubu, hodí se tamtéž klávesistovi či klavíristovi. Hodí se také na moderování přiměřeně velkých akcí. Výkon 140 W (rozdělený na spodní a vrchní část reprosoustavy) je dostačující do skupiny v řádu desítek lidí.
K dispozici je celkem pět vstupů. Konektory XLR jsou pro mikrofony, a to včetně kondenzátorových, fantomové napájení je přítomno. Vedle XLR jsou paralelní jacky, kupříkladu pro připojení kytary. Další vstup je samotná linka. Posledním vstupem je dvojice konektorů RCA (cinch) pro připojení jakéhokoli zdroje stereofonního signálu - od kláves až po přehrávač. Očekával jsem přímo vestavěný přehrávač flash disků popř. CD, nic takového tam ale není. Jako zdroj zvuku lze ale jednoduše připojit třeba mobil nebo tablet.
U každého vstupu jsou k dispozici poměrně přesné korekce - výšky, středy, basy, dále citlivost (gain), volume a nastavení reverbu. Reverb (hall) je příjemný, nerušivý, ani nezní úplně levně.
Zajímavou kapitolou je eliminace zpětné vazby. Obzvláště stoupneme-li si s mikrofonem do blízkosti reproduktoru nebo před něj, může dojít ke zpětné vazbě. Testoval jsem to při vyšším výkonu v pokoji. Potlačení skutečně funguje, ovšem za cenu decentního ořezání frekvencí, což je ale celkem logické. Fyzikálně to nakonec nic jiného není.

Závěr
Výrobců podobných zařízení, tedy multifunkčních audio systémů, je celá řada a na stránkách Muzikusu už jsem pár testů napsal. Prodipe svým provedením a kvalitou nikoho neurazí, má solidní výkon, kvalitní vstupy a přitom přijatelné rozměry a hmotnost.
Zařízení je vybaveno rovněž audio výstupy. Kromě sluchátek je k dispozici XLR konektor a jack. Signál můžeme poslat do dalšího zesilovače nebo v případě potřeby nahrávání do zvukové karty.

Info:
Prodipe Natural 6 je audio systém - aktivní reprobedna s pěti vstupy. Cena je 13 190 Kč.

Plus:
rozměry, funkce
možnost umístění na stojan
eliminátor zpětné vazby

Mínus:
relativně vysoká cena
absence přehrávače např. z flash disku

Technická specifikace
reproduktory 6,5” woofer + 1” tweeter
výkon 100 W + 40 W
vstupy 2x mic XLR, 2x line jack, 1x stereo jack, 1x RCA
výstupy sluchátka, 1x line out jack, 1x XLR, 1x RCA
odstup S/N 92dB
rozměry 390 x 320 x 285 mm
hmotnost 13 kg


Web
www.prodipe.co.uk/our-products/system-combos/3405-amp-natural-6.html

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Prodipe-Natural-6-aktivni-reprobedna-s-peti-vstupy~21~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.