přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukPreSonus FaderPort 8 - osmiportová konzole pro ovládání softwarů pro DAW

09.05. | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

PreSonus FaderPort 8 - osmiportová konzole pro ovládání softwarů pro DAW


Už je to dávno, co se na trhu objevily první kontroléry, pomocí kterých bylo možné ovládat multitrackové softwary. Jejich vývoj se ale nezastavil, dříve drahé vybavení se dnes stává dostupné prakticky každému. To platí i výrobku společnosti PreSonus s názvem FaderPort 8. Jedná se o klasickou konzoli.

Americká firma PreSonus přišla před lety s kontrolérem označeným jako FaderPort s jedním motorickým faderem. I přes značný handicap (jediný potenciometr) se tento výrobek stal téměř hitem v Evropě i Spojených státech. Vývoj ale nelze zastavit a pohodlí uživatelů, či spíše jejich lenivost, nezná mezí. Přiznejme si to všichni. Řada výrobců i dříve nabízela kontroléry s více „šavlemi“ a PreSonus nemohl zůstat pozadu. Proto mám na stole před sebou FaderPort 8. Jak už z názvu plyne, jedná se o konzoli na ovládání softwarů pro DAW s osmi šavlemi.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/PreSonus-FaderPort-8-osmiportova-konzole-pro-ovladani-softwaru-pro-DAW~09~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.