přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukPreSonus EarMix 16M - osobní odposlechový mix

31.07. | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

PreSonus EarMix 16M - osobní odposlechový mix


Spokojený hudebník na pódiu? Musí všechno dobře slyšet.

Znáte to, hrajete s kapelou a pořád nějaký problém s odposlechy. Ten se neslyší, ten je moc hlučný, tohle není v pořádku atd. A viníkem je podle staré pravdy vždycky zvukař, protože muzikanti přeci za nic nemohou. Pokud na vás ale zvukař vytasí systém EarMix od americké firmy PreSonus, tak můžete hledat chybu tak akorát u sebe. Pojďme se na tu svítící krabičku podívat zblízka.

S čím ano, a s čím ne, aneb trocha filozofie
Miluji filozofické úvahy, a když se do nich pustím, zpravidla pobaví akorát mě. A moje žena řekne: Přestaň, prosím tě. Čím to je, tady nebudu rozmazávat. Bude-li to možné, zkusím trochu „presonusí“ filozofie. Oni vyrábějí mixpulty s označením StudioLive série římská tři (III) a tato zařízení spolu umějí komunikovat pomocí technologie AVB, fyzicky to probíhá po klasickém ethernetovém kabelu (Cat5), který známe z datových sítí, internetu atd. A pomocí tohoto systému lze do pultu zapojit EarMix 16M nebo i více takových zařízení, v podstatě pro každého muzikanta na pódiu. Jednoduchým způsobem si nastaví, co všechno chce slyšet, má možnost připojit sluchátka (nebo více přes rozbočovač), má možnost připojit zdroj audio signálu, což si dovedu představit třeba u bubeníka, který takto poslouchá cvakání metronomu. Samotné odposlechové boxy (reprobedny) jsou připojené přímo do EarMixu a všichni jsou spokojeni.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/PreSonus-EarMix-16M-osobni-odposlechovy-mix~31~cervenec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.